مدل مو هر فرد، بیانگر بخشی از شخصیت نهفته او است که به هنگام حضور در جمع مورد توجه قرار می‌گیرد و می‌تواند منعکس کننده سلیقه و علاقه هر فرد باشد. کوتاهی مو روشی عالی برای آراسته به نظر رسیدن مو است و انتخاب صحیح و شایسته مدل کوتاهی مو، در جذابیت و زیبا تر به نظر رسیدن هر فرد نقش پر رنگی دارد. 

از آنجایی که انسان‌ها خصوصا بانوان ذاتا به تجمل و آراستگی تمایل دارند، در این مطلب به معرفی انواع مدل‌های کوتاهی مو‌ و سایر نکات پیرامون آن پرداختیم. شما می‌توانید با توجه به سن، موقعیت شغلی و یا بر حسب علاقه خود مدل مناسب فرم صورت خود را برگزینید. پس در ادامه این مطلب برای آشنایی با انواع مدل‌های کوتاهی با این مظلب از آرایشگاه زیبایی لاویسا با ما همراه باشید.

آموزش کوتاه کردن مو در خانه را نیز مطالعه کنید.

مدل کوتاهی مو ساده


یکی از رایج‌ترین مدل‌های کوتاهی به شمار می‌رود  که در آن، قسمت جلو و پشت مو به مقدار یکسانی کوتاه می‌‌شوند و اندازه‌ای یکسان پیدا می‌کنند. مدل کوتاهی ساده مناسب برای تمامی افراد با هر فرم صورت است. 

مدل کوتاهی چتری


این مدل یکی از مدل‌های محبوب و پر طرفدار برای خانم‌های جوان است که انواع مختلفی دارد و مناسب‌ترین مدل کوتاهی برای افرادی  است که پیشانی بلند و بزرگ دارند. 

مدل کوتاهی قارچی

این مدل، هم به اشخاصی که صورتی کشیده و گردنی بلند دارند و هم افرادی که صورت گرد دارند به شدت پیشنهاد می‌شود. لازم به ذکر است این مدل برای افرادی با صورت‌های چاق اصلا مناسب نیست و سبب چاق‌تر نشان داده شدن صورت آن‌ها می‌شود. 

مدل کوتاهی آلمانی

این مدل از کوتاهی  مو، یکی از پر طرفدارترین مدل‌‌های کوتاهی، بین خانم‌های جوان است که فرم بسیار زیبایی به سر می‌دهد و به همین علت بسیار مورد استقبال واقع شده است. در این مدل، دور موها با قیچی یا با ماشین اصلاح کوتاه می‌‌شود. این مدل کوتاهی مناسب افراد با موهای لخت یا کمی حالت‌دار است. 

مدل کوتاهی آناناسی

 

این مدل کوتاهی جز کوتاهی‌‌های خرد است و مدلی خاص و در عین حال زییا به شمار می‌رود. انجام آن با پیچیدگی خاصی همراه نیست و در این مدل قسمت جلوی مو بسیار خرد و کوتاه می‌شود و تغییر بسزایی در چهره شما ایجاد می‌کند. 

مدل کوتاهی پیکسی

در این مدل کوتاهی جذاب، قسمت جلویی موها از قسمت پشت موها، بلندتر است. این مدل مو همواره مورد توجه دختر‌های جوان قرار داشته و کوتاهی مو به این روش، اقدامی جسورانه و جذاب به شمار می‌رود.

مدل کوتاهی آبشاری

این مدل، جز مدل‌های کوتاهی مناسب مو‌های  بلند است. در این مدل، قد مو تا شانه‌ها می‌‌رسد. در این مدل، موها کاملا حالت‌دار کوتاه می‌شوند و جلوه‌ای خاص به سر شخص می‌بخشند.

مدل کوتاهی فارا

این مدل کوتاهی، هم روی موهای کوتاه و هم بلند قابل اجرا است. در این مدل موها در تمام نقاط سر کاملا خورد هستند و به افرادی با موهای فر، مجعد یا حالت‌دار به شدت توصیه می‌‌شود و برای حجیم نشان دادن موهای کم پشت کاربرد دارد. این مدل برای انواع  فرم‌های صورت اعم از کشیده،گرد و... مناسب است که با یک براشینگ ساده و آسان جلوه‌ای دو برابر و خیره کننده پیدا می‌کند.

سخن آخر

امروزه برای کوتاه کردن موها، مدل‌های متعدد و جذابی وجود دارند که بهتر است از بین تمام این مدل‌های متنوع و زیبا، مدل مویی را برای خود  انتخاب کنید که با  ویژگی‌های ظاهری شما اعم از حجم و جنس موی شما، فرم صورت و... مطابقت داشته باشد و وجه‌ای مطلوب و زیبا روی سر شما ایجاد کند.