یکی از رایج ترین کار هایی که افراد برای زیبایی بیش تر مو های خود انجام می دهند کراتینه مو از آن ها بر این در ابتدا ممکن است برای شما سوال پیش آید که کراتینه مو چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت عملیاتی بر روی مو انجام می‌ شود که باعث درمان مو های آسیب دیده و صاف و یکدست شدن آن ها خواهد شد. 

بنابراین طبیعی است که شما عزیزان برای زیبایی و شیک بودن ظاهر خود اهمیت قائل باشید و به دنبال روش های مختلفی برای افزایش آن بگردید امروز هم در خدمت شما عزیزان هستیم با معرفی کراتینه مو و اطلاعاتی در این باره زیرا ممکن است شما هم یکی از افرادی باشید که قصد انجام کراتینه مو را دارید. از این رو دعوت می کنیم که برای یافتن پاسخ سوالات خود در این زمینه تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. 

مزایا و معایب کراتینه مو


زمانی که شما برای انجام کراتینه مو تصمیم خود را می گیرید باید حتماً به تحقیقات مختلفی بپردازید تا در مورد آن اطلاعات بیش تری کسب کنید زیرا وجود معایب و مزایا می تواند نظر شما را نسبت به انجام چنین کار تغییر دهد. در واقع اکثر کارهایی که برای زیبایی بیش تر انجام می شود دارای معایب و مزایای مختلفی است که شما با علم بر آن ها می توانید تصمیم درست تری اتخاذ کنید مواردی که در زیر می بینید همگی مزایای انجام کراتینه مو هستند:

  • یکی از مهم ترین مزایای کراتینه مو این است که باعث صافی و لخت شدن مو خواهد شد. 
  • می تواند باعث درمان مو های آسیب دیده بر اثر دکلره شود. 
  • زیبایی موها چندین برابر خواهد شد زیرا صاف و بدون موخوره می شود. 
  • کراتینه مو رشد مو ها را افزایش می دهد. 

معایب کراتینه مو

حال ممکن است در رابطه با معایب استفاده یا انجام کراتینه مو بپرسید در پاسخ به این سوال باید بگوییم کراتین مو در واقع برای احیا و زنده کردن ساقه های مو به کار رفته می شود امکان ایجاد ضرر و عیب و نقص به موهای شما را نخواهد داشت اما این موضوع هم باید توجه کنید که کراتینه مو باید کاملا اصولی و توسط افراد حرفه ‌ای انجام شود اگر شما کراتینه مو های خود را به افراد غیر حرفه ‌ای بسپارید خواهید دید که ممکن است ساقه های مو دچار آسیب بیش تر شوند و حتی در برخی افراد سبب ایجاد ریزش مو شود.

 از این رو شما هستید که باید به فکر سلامت و مو های خود باشید و افراد متخصص در این زمینه را بیابید سپس موهای خود را به دست آن ها بسپارید تا با هنر فوق العاده زیبایی و سلامتی را برای مو های شما به ارمغان آورند. 

مراقبت های بعد از کراتین مو


در واقع موادی که برای انجام کراتین مو استفاده می شوند مواد طبیعی هستند یکی از این مواد طبیعی مربوط به همان کراتین است که در بدن انسان وجود دارد اما ممکن است مقدار آن به دلیل کمبود ویتامین ها کاهش یابد و همین موضوع باعث ایجاد آسیب به موها خواهد شد. به همین خاطر زمانی که شما کراتین انجام میدهید کراتین را به صورت مستقیم به موهای خود تزریق نموده و می رسانید اما باید توجه داشته باشید که بعد از انجام کراتین باید مراقبت هایی صورت گیرد تا از آسیب به همان کراتین و از بین رفتن جلوگیری کند.

 یکی از مراقبت های مهم بعد از کراتین مو این است که تا حدود پنج روز به هیچ عنوان حمام نکنید و مو های خود را شستشو ندهید. از دیگر اقدامات لازم بعد از انجام کراتینه مو این است که موهای خود را در اثر مستقیم خشک کننده های حرارتی قرار ندهید و فقط با باد ملایم سشوار آن را خشک کنید. 

شامپوهای مناسب برای موهای کراتینه شده

دقت کنید که یکی دیگر از راه های مراقبت از موها پس از انجام کراتین استفاده از شامپو های شوینده است اما باید به هنگام استفاده از این موارد مراقب باشید زیرا تنوع شامپو ها بسیار زیاد است بنابراین انتخاب کمی سخت می شود. به طور کلی برای مو های کراتین شده شامپوی مناسب است که بدون سولفات باشد. چرا که وجود سولفات می‌ تواند بر اثر مستقیم و برخورد با مو ها کراتینی آن ها را از بین ببرد و باعث خشکی و وز شدن مو می شود به همین خاطر شما باید در تثبیت و حفظ کراتینه مو تلاش کنید و با استفاده از شامپو های بدون سولفات مانع از بین رفتن کراتین سطح ساقه ها شوید. به طور کلی می تواند از شامپو های مخصوص مو های کراتین شده و بدون سولفات استفاده کنید. 

آیا کراتینه مو برای پوست مضر است؟

یکی از سوالاتی که حول محور انجام کراتینه مو پرسیده می شود این است که به پوست ضرر می رساند یا خیر؟ در پاسخ این سوال باید خدمت تان عرض کنیم که کراتینه مو هیچ گونه ضرر و زیانی برای پوست ندارد و نخواهد داشت. این موادی که برای کراتین مو استفاده می شود طبیعی و مرغوب است و اثر مستقیم آن بر روی مو می باشد و نمی تواند تاثیر سو بر پوست بگذارد. از این رو قطعا سلامت پوست شما به خطر نخواهد افتاد به همین دلیل نگرانی از این بابت وجود ندارد مگر این که یک تعداد محدودی به مواد کراتینه مو که با هم مخلوط می شوند حساسیت داشته باشند. که در این صورت از قبل تست شده و در صورت لزوم عملیات متوقف می شود. 

بهترین سالن کراتینه مو در تهران

شنیدن این همه مزایا و ایجاد زیبایی با انجام کراتینه مو قطعاً شما هم به فکر انجام آن هستید بنابراین اگر می خواهید از وز بودن و فر بودن موهای خود راحت شوید تنها راه چاره انجام کراتین است که نه تنها باعث آسیب به مو ها نمی شود بلکه آن ها را تقویت می کند از این رو شما می ‌توانید با انجام کراتین در بهترین سالن کراتینه مو در تهران بهترین خدمات را دریافت کنید زیرا در چنین سالنی از باکیفیت ترین و مرغوب ترین مواد برای کراتینه مو انجام می شود بنابراین این مژده را برای شما تهرانی های عزیز داریم که هر زمان که بخواهید می توانید نوبت بگیرید و برای انجام چنین عملیات عالی آماده شوید. همین حالا میتوانید با مشاوران سالن زیبایی لاویسا در تماس باشید.