حتما برای شما پیش آمده که هنگام برای خرید رنگ مو وقتی فروشنده ژورنال رنگ را مقابل شما قرار میدهد نمیدانید باید کدام شماره رنگ را انتخاب کنید. و ممکن است این موضوع شما را کلافه کند و حتی بعد از انتخاب نتیجه مورد نظر خودتان را نبینید. 

تا پایان این مقاله از سالن زیبایی لاویسا همراه باشید تا کمی اطلاعات راجع به انتخاب بهتر در اختیار شما قرار دهیم.

کمی در مورد رنگ مو بدانید

رنگ مو از رنگ پوست متمایز است و نقش کوچکی در تعیین اینکه آیا رنگ انتخابی شما خوب به نظر می رسد یا خیر، بازی می کند. رنگ موها نشانه هایی از رنگ هستند که در موهای شما وقتی نور را جذب می کنند قابل مشاهده است. رنگ‌هایی مانند طلایی، قهوه‌ای، قرمز و دودی علاوه بر اینکه رنگ موهای شما را رنگ‌های گرم و سرد می‌دهد، به رنگ موهای شما عمق و بعد می‌افزاید.


نحوه انتخاب رنگ مو از نمودار یا کاتالوگ رنگ مو


هنگامی که به دنبال رنگ موی مناسب هستید، رنگی را انتخاب کنید که با رنگ طبیعی پوست شما هماهنگ باشد، بهترین ویژگی شما را نشان دهد و با شخصیت شما مطابقت داشته باشد. عامل تعیین کننده در انتخاب رنگ مو، رنگ پوست شماست که در مقاله راهنمای انتخاب بهترین رنگ مو مناسب موهای شما به تفصیل در مورد آن صحبت کردیم. با این حال، چیزی به نام توصیه خوب کافی وجود ندارد، به خصوص وقتی صحبت از باریک کردن یک سایه در نمودار رنگ مو می شود! در اینجا چند نکته دیگر وجود دارد که به شما در انتخاب خوب کمک می کند:


کل محدوده رنگ را بررسی کنید

انتخاب رنگ مو به سادگی مشکی، قهوه ای یا قرمز نیست. به عنوان مثال، در محدوده رنگ موی بلوند به تنهایی می توانید از بلوند پلاتینیوم، بلوند خاکستری روشن، بلوند توت فرنگی، بلوند بژ، بلوند نقره ای، بلوند عسلی، بلوند کثیف و بسیاری دیگر انتخاب کنید. با یک آرایشگر حرفه ای مشورت کنید تا سایه مناسب خود را بدانید. همچنین میتوانید از کارشناسان سالن زیبایی لاویسا کمک بگیرید. 


مدل رنگ موی خود را انتخاب کنید

انتخاب شما بین رنگ تمام سر یا رگه ها، هایلایت یا کم لایت، امبره یا بالیاژ نیز رنگ نهایی انتخابی شما را تعیین می کند. باز هم توصیه می کنیم از یک آرایشگر حرفه ای بخواهید که پالت رنگی را انتخاب کند. زیرا آنها تجربه انواع رنگ ها را دارند و نتیجه را با توجه به شرایط شما میسنجند.


می‌خواهید از رنگ‌های موی دائمی یا موقت استفاده کنید؟


انواع مختلفی از رنگ مو در بازار موجود است. اگر می خواهید فقط چند هفته با یک رنگ آزمایش کنید، به سراغ رنگ موی نیمه دائمی بروید. اگر می خواهید خاکستری ها را بپوشانید، رنگ موهای دائمی را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که هر ماه یک بار باید موها را رنگ کنید تا ریشه شما با بقیه موهایتان مطابقت داشته باشد.


راهنما در نمودار یا کاتالوگ رنگ مو

چه کسی آرایش کردن را دوست ندارد؟ متأسفانه برای ما زنان و مخصوصا موهای تیره ما، روشن شدن تنها گزینه ای است که داریم. این بدان معنی است که ما نمی توانیم از سفید کننده مو و اثرات مخرب آن بر روی موهایمان اجتناب کنیم.


از آنجایی که چند جلسه رنگ آمیزی طول می کشد تا به شدت روشن شود، برای تغییر رنگ موهای خود نیز پول بیشتری خرج خواهید کرد. توصیه ما این است که به جای تلاش برای انجام همه کارها در یک جلسه، چندین جلسه را انجام دهید. در یک صندلی، رنگی که روی موهای شما اعمال می شود، بر اساس رنگ موهای طبیعی شما خودنمایی می کند. همچنین باعث آسیب شدید مو می شود. بنابراین، آن را در چند جلسه انجام دهید.