چسب مو محصول آرایشی و فرم دهنده‌ای می‌باشد که اصولا از آن برای حالت دادن به موها استفاده می‌کنند تا زیبا و جذاب دیده شوند. این محصول قدرت چسبندگی بسیار بالایی دارد و پس از خشک شدن دیگر حالت خود را از دست نمی‌دهد و ماندگاری بالایی دارد. با کمک این محصول می‌توان موهای خود را به هر شکلی حالت داد بدون این که این حالت از دست برود. این محصول در کنار قدرت چسبندگی بالا همواره براق کننده هم می‌باشد و موهای شما را خوش حالت و خاص می‌کند. استفاده از این محصول نیاز به مهارت دارد تا موهای شما زیادی خشک و شکننده نشوند.

با آموزش های سالن زیبایی لاویسا همراه باشید. 

نحوه استفاده از چسب مو

استفاده از چسب مو همان گونه که گفتیم نیاز به مهارت و تجربه دارد؛ زیرا استفاده نادرست از آن می‌تواند به موها آسیب وارد کند. نحوه استفاده از این محصول به صورت زیر می‌باشد: 

  • چسب مو حالت جامد دارد از رو تکه‌ای از آن را در آب حل کرده تا رقیق شود.
  • مقداری از آن را به موها می‌زنند.
  • با برس و شانه آن را حالت می‌دهند.
  • زمان می‌دهند تا آن خشک شود.

پس از این که چسب مو خشک شد همواره موهای شما در همان حالت باقی مانده تا زمانی که شما موهای خود را شستشو بدهید. بسته به میزان موها و مصرف خود از چسب مو در آب بریزید و از همه مهمتر مقدار بسیار کمی از چسب مو را به موهای خود بزنید؛ زیرا حجم زیاد باعث می‌شود تا دانه های سفیدی روی موهای شما ایجاد شود و به موهای شما نیز آسیب وارد می‌کند؛ به همین دلیل باید هنگام استفاده از چسب مو دقت کرد تا به موها آسیب وارد نشود. پس از خشک شدن مو از برس و شانه استفاده نکنید؛ زیرا باعث ریزش مو خواهد شد. 

کاربرد چسب مو

چسب مو کاربرد‌های فراوان و گسترده‌ای دارد که از مهمترین کاربرد‌های این محصول می‌توان موارد زیر را نام برد: 

  1. برای صاف کردن مو
  2. برای فر کردن مو
  3. برای براق و درخشان کردن مو
  4. برای اکستنشن مو کاربرد دارد.
  5. برای شینیون مو کاربرد دارد.
  6. برای گریم صورت استفاده می‌شود.

کاربرد‌های فراوان و ویژه این محصول باعث شده تا روز ‌به ‌روز حجم بیشتری از آن در بازارها و حرفه آرایشگری مورد استفاده قرار بگیرد. امروزه آرایشگران برای شینیون موی عروس خانم‌ها نیز از این محصول استفاده می‌کنند؛ زیرا مدت زمان زیادی باید با همان حالت باقی بماند و افت پیدا نکند، گریمور‌ها هم برای تغییر چهره افراد از آن استفاده می‌نمایند. 

سخن پایانی

چسب مو می‌تواند برای افرادی که می‌خواهند هر روزه مدل جدیدی را به موهای خود بدهند، مناسب باشد؛ به خصوص برای افرادی که در زمینه مدلینگ فعالیت می‌کنند. این محصول با عملکرد عالی خود توانسته محبوبیت زیادی را به دست بیاورد تا حدی که شما می‌توانید در خانه هم از آن استفاده کنید و موهای خود را حالت بدهید. چسب مو حالت جامد و ژله‌ای دارد؛ از این رو باید برای استفاده کردن آن را با آب ترکیب نمود تا بتواند استفاده بهتر و آسان‌تری داشته باشد.