برای همه ما شادابی و زیبایی پوست اهمیت دارد چرا که این موضوع تاثیر زیادی در زیبایی چهره و بدن هر فرد خواهد داشت. در واقع شما در هر سن و سالی که باشید زیبایی و شادابی پوست شما بر زیبایی چهره و بدن شما می‌افزاید. به همین دلیل همه افراد صرف نظر از جنسیت و سن به دنبال راهکارهایی هستند که بتوانند شادابی و طراوت پوست خود را حفظ کنند و اثرات پیری را از بین ببرند. یکی از راه هایی که باعث جوانسازی پوست می شود میکرونیدلینگ است.

 حدود ۵۰ سال است که به عنوان یکی از روش های موثر برای جوانسازی پوست معرفی شده و در طی این مدت پیشرفت چشمگیری داشته است. میکرونیدلینک  روش غیرتهاجمی برای جوان سازی پوست صورت می باشد که توسط افراد در سنین مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . یکی از مهمترین مزایای میکرونیدلینگ این است که تقریباً کم خطر و کم عارضه است به دوره نقاهت آن بسیار کوتاه می باشد .  


میکرونیدلینگ چگونه انجام می شود؟

 

 یکی از روش های جدید برای درمان آسیب های پوستی به خصوص جای زخم جوش یا آکنه می باشد. میکرونیدلینگ یک روش کم تهاجمی میباشد که با درد بسیار کمی همراه است. میکرونیدلینگ با استفاده از دستگاه مخصوص میکرونیدلینگ انجام می شود، این دستگاه دارای سوزن های بسیار ریز و ظریف می باشد که پس از قرار گرفتن روی پوست در آن سوراخ های ایجاد می‌کنند این سوراخ های ایجاد شده بر روی پوست فضایی را فراهم می کند که داروهای درمانی بتوانند وارد پوست صورت شود. 

دوز و نوع این داروهای درمانی با توجه به شرایط فرد بیمار و نوع آسیب پوستی متفاوت است. از طریق روزنه های ایجاد شده داروها وارد لایه های پوست می‌شوند و با تحریک سلول‌های پوستی فرایند ترمیم و بازسازی آن را آغاز  می کنند.

میکرونیدلینگ برای چه کسانی مناسب است؟  

اصلی ترین کاربرد میکرونیدلینگ رفع چین و چروک ها و خطوط چهره است. با توجه به اینکه استفاده از این روش باعث افزایش تولید کلاژن و تحریک بافت های پوست می شود می‌تواند ترمیم بافت پوست و برطرف شدن چین و چروک ها و افتادگی های ایجاد شده در اثر افزایش سن را به همراه داشته باشد.  لذا افرادی که قصد جوانسازی پوست خود را دارند و می خواهند چین و چروک های صورت خود را برطرف کنند و یا به دلیل جوش های مکرر جای جوش ها بر روی صورت آنها باقی مانده است میتواند از کاربردها و مزایای این روش بهره مند شوند.


مزایای میکرونیدلینگ

 

میکرونیدلینگ یکی از روش‌های غیرتهاجمی برای درمان آسیبهای پوستی است.  به همین دلیل استفاده از آن برای بسیاری از افراد در گروه های سنی مختلف برنامه بلامانع به طور کلی هر شخصی که وضعیت سلامتی مناسبی داشته باشد و پوست او دارای چین و چروک جای زخم جوش ها کمتر باشد می تواند از میکرونیدلینگ برای درمان و ترمیم پوست خود استفاده کنند. اما در صورتی که برخی از اشخاص به مواد مواد خاص نظیر مواد غذایی و فلزات حساسیت دارند این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهند.

 زیرا در بعضی از موارد استفاده از میکرونیدلینگ برای برخی از افراد باعث ایجاد حساسیت های شدید در فرد شده و به او آسیب رسانده است . استفاده از میکرونیدلینگ و افرادی که کمتر از دو هفته قبل بوتاکس انجام داده  یا چربی تزریق کرده اند توصیه نمی شود . افراد مبتلا به بیماری های خاصی نظیر حساسیت های پوستی دیابت سرطان و غیره هستند نیز اگر قصد استفاده از میکرونیدلینگ دارند حتماً با پزشک متخصص خود مشورت کنند . افرادی که از داروهای خاص نظیر داروهای ضد انعقاد خون استفاده می‌کنند و  یا به بیماری‌های خونی مبتلا هستند نیز نباید از آن استفاده کند.

عوارض میکرونیدلینگ

قرمزی، التهاب ، زخم های ریز ، سوزش و کبودی از اولین عوارض میکرونیدلینگ می باشد که ممکن است باعث نگرانی افراد شود اما خوب است بدانید که این عوارض و مشکلات کاملاً طبیعی  هستند و به دلیل نفوذ سوزن به عمق پوست می باشند. این عوارض پس از یک هفته تا ۱۰ روز از بین میرود اگر بیش از ۱۰ روز طول کشید حتما این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.  اگر پس از انجام میکرونیدلینگ متوجه تغییر و تیرگی پوست خود شدید احتمالاً به دلیل زیاد بودن فشار وارده و عدم کنترل مناسب آن توسط پزشک می باشد البته جای نگرانی نیست زیرا این حال بعد از مدتی از بین می رود و نهایتاً پوست شما رنگ طبیعی به خود می گیرد.


مراقبت ها و توصیه های بعد از میکرونیدلینگ

  • پوست خود را به طور کامل تمیز کنید و هیچ کرم آرایشی استفاده نکنید.
  •  اگر بیماری پوستی دارید و یا سابقه مصرف داروی خاصی دارید حتما با پزشک خود در میان بگذارید .
  • گر به ماده خاصی حساسیت دارید به پزشک خود اطلاع دهید ‌
  • دو تا سه هفته قبل از میکرونیدلینگ از داروهای لایه بردار استفاده نکنید.
  •  مصرف مواد غذایی ضد التهاب را در برنامه خود قرار دهید .
  • از مصرف خودسرانه قرص های مسکن و داروهای ضد التهاب خود داری کنید .
  • توصیه های پزشکان را به دقت رعایت کرده و از داروهای تجویز شده به مدت  معین استفاده کنید ‌.
  • حداقل سه هفته قبل از تزریق بوتاکس و ژل و چربی خودداری کنید.
  •  از ماساژ دادن و خاراندن پوست خود خودداری نمایید.

بهترین سالن زیبایی برای میکرونیدلینگ کجاست؟

مجموعه های زیادی برای خدمات آرایشی و زیبایی وجود دارد اما با توجه به این که این حوزه با پوست شما به صورت مسقیم سر و کار دارد و با توجه به خطرات و بیماری های حال باید توجه داشته باشید جایی را انتخاب کنید که کاملا موارد بهداشتی در آن رعایت شود و همچنین افراد با تجربه ای کارهای شما را انجام دهند. سالن زیبایی لاویسا پیشنهاد ما با محیطی کاملا مناسب و کادری مجرب میباشد. میتوانید قبل از هر اقدامی از مشاوره رایگان بهره بگیرید.