تاتوها در انواع مختلف بزرگ، کوچک، رنگی، سیاه و خاکستری، ساده، شلوغ، شکل، اسم و.... وجود دارند و این تنوع است که تاتو را محبوب کرده است. مدل یک تتو ظاهر کلی آن بوده که روی تن به تصویر کشیده شده است. تتو یک هنر باستانی است که همواره در سراسر جهان، مردان و زنان بسیاری اشتیاق به انجام آن دارند؛ از این رو سالانه مدل‌های بسیار متنوع و زیبایی به تتوهای بدن افزوده می‌شود و ما در ادامه این مقاله از سالن زیبایی لاویسا چند تا از محبوب‌ترین مدل‌های  تاتو بدن را معرفی کرده‌ایم.

مدل تاتو سه بعدی

 

اگر می‌خواهید تتو شما برجسته شده و جلب توجه کند، پس بهترین گزینه مدل تتو سه بعدی است. در حالی که ممکن است پوست شما در حالت صاف یا خمیده باشد.

 اما امروزه هنرمندان تتو کار می‌توانند تقریباً هر ایده تتویی را که شما در ذهن دارید، طراحی و زنده کنند؛ از گل، حیوان، چهره، وسیله و... تمامی موارد به صورت رنگی یا سیاه و سفید در این مدل تتو قابل اجرا هستند. البته اگر تتو سه بعدی را به صورت سیاه و سفید اجرا کنید، به گونه‌ای آن را با تتو سیاه و سفید ترکیب کرده‌اید‌.

تاتو بدن مدل چیکانو

شاید یکی از انواع مدل‌های تتو بدن مورد علاقه بسیاری از افراد، هنر تتو چیکانو باشد. اگر تا به حال جایی دیده باشید که این سبک  برای طرح‌هایی با مجسمه‌های خدایان یونانی اعمال شود، می‌دانید که چقدر تماشای مدل تتو چیکانو روی بدن جذاب است. تتوهای چیکانو همه چیز را از جمجمه‌های مردگان گرفته تا مریم مقدس، عیسی مسیح، اسلحه و گانگستر، گل رز، ساعت و فراتر از آن را نشان می‌دهند.

مطلب تاتو موقت را از دست ندهید.

مدل تتو UV


تتوهای UVکه به تتوهای درخشان در تاریکی نیز معروف هستند، از رنگدانه‌های روشن و فلورسنت یا شاید بتوان گفت شبرنگ استفاده می‌کنند که در روشنایی روز به سختی مشاهده می‌شوند‌. این مدل تتو بسیار خاص بوده و تنها زمانی می‌توان آن را دید که زیر نور UV قرار بگیرند.

مدل تاتو حروف‌نویسی


با استفاده از این مدل تتو می‌توانید پیام موردنظر خود را با یک تتو که حروف سفارشی را به نمایش می‌گذارد، منتقل کنید. شما با انتخاب این مدل تتو می‌توانید از فونت موردعلاقه‌تان برای انتقال پیامتان استفاده کنید یا اینکه فونت مختص خود را ایجاد کنید. حتی می‌توانید طرح حروف موردنظر خود را با هر مدل تتو دیگری ترکیب کنید تا تتو منحصربه‌فرد خود را ایجاد کنید.

مدل مینیمال


مدل تتوهای مینیمالیستی ساده، کوتاه، شیرین و کم گفته هستند. تتوهای مینیمالیستی از طرح‌های استادانه به طور خلاصه شده در یک کلمه ساده یا تصویر کوچک چشم‌پوشی می‌کنند. اغلب این مدل تتو برای خود فرد نمادین است، اما همیشه معنای آن برای بینندگان آن روشن و قابل فهم نیست. از این رو این مدل تتو بدن یک راه عالی برای بیان خود بدون جلب‌توجه بیش از حد است.

مطلب طراحی با حنا روی بدن را مطالعه کنید.

تاتو مدل سورئالیسم

تتوهای سورئالیسم دنیایی را به ما نشان می‌دهند که در آن هیچ چیز کاملاً درست نیست. این هنر هنرمندان تتو کار است که می‌توانند با ترکیب تصاویر مشترک و کار کردن با کمی چیزهای عجیب و غریب در آن، بر این امر بنا کنند. یک تتو سورئالیسم ممکن است ما را وادار به پرسیدن سوالاتی درباره خود کند تا به راز درون تتو پی ببریم.

سخن آخر

دنیای تتو هر روز در حال تغییر و تحول است و امروزه مدل‌های تتو بدن مختلفی وجود دارد. طیف گسترده ‌ای از مدل‌های تتو وجود دارد که گاهی اوقات تلاش برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام مدل با هدف و سلیقه شما تطابق دارد ممکن است طاقت فرسا باشد. ما در این نوشتار تنها چند مورد از مدل‌های پرطرفدار و خاص را معرفی کردیم. هر فرد بسته به علاقه، هدف و سلیقه خود می‌تواند از این مدل‌ها یا ترکیبشان با یکدیگر استفاده کند.