امروزه لیزر بدن یکی از روش‌های رایج برای از بین بردن موهای زائد به شمار می‌رود. به جرأت می‌توان گفت که یکی از بهترین و ایمن‌ترین راه‌ها برای رهایی از شر موهای زائد، لیزر است. اکثرا امروزه از بین بردن موهای زائد با دستگاه‌های لیزر انجام می‌شود که یکی از آن‌ها لیزر الکساندرایت یا به اختصار الکس است. 

لیزر الکساندرایت تجهیزات قدرتمند و نوعی لیزر است که نور با انرژی بالا را از طریق کریستال الکساندریت ساطع می‌کند. با عبور این نور از کریستال الکساندرایت، یک پرتو نور به طول 755 نانومتر تولید می‌شود. این پرتو نور لیزر قرمز است و تعیین می‌کند که لیزر تا چه اندازه به داخل پوست نفوذ کند. اگر شما هم مشتاق هستید که آشنایی بیشتری با لیزر الکس پیدا کنید، پس در ادامه این مطلب از سالن زیبایی لاویسا با ما همراه باشید.

کاربردهای لیزر الکس

با تنظیم لیزرهای الکساندرایت در حالت سوئیچینگ Q، لیزر یک پرتو نور پرانرژی در پالس‌های کوتاه برای رفع موهای زائد تولید کند. البته لیزر الکس علاوه بر رفع موهای زائد در موارد دیگری نیز کاربرد دارد. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) طیف وسیعی از کاربردهای دستگاه‌های لیزر الکساندرایت را برای اختلالات پوستی مختلف تأیید کرده است. 

به عنوان مثال ضایعات عروقی همچون رگ‌های عنکبوتی و نخی در صورت و پاها، برخی خال‌های مادرزادی عروقی، ناهنجاری‌های عروقی مویرگی، ضایعات رنگدانه‌ای مانند لکه‌های پیری، کک و مک، خال‌های مادرزادی رنگدانه‌ای مسطح، نایوی ملانوسیتی مادرزادی، ملانوسیتوز پوستی اکتسابی، پاک کردن خالکوبی یا تتو و... از جمله کاربردهای دیگر لیزر الکس هستند.

راجع به اپیلاسون بدن اطلاعات کسب کنید.

مزایای لیزر الکس چیست؟


لیزر الکس یا الکساندرایت در حال حاضر کارآمدترین لیزر برای استفاده با انواع مو و پوست در نظر گرفته می‌شود. طول موج نور ساطع شده از لیزر الکس به راحتی توسط ملانین موها جذب می‌شود. اما بهترین مزیت لیزر الکس تاثیر زیاد آن در زمان کوتاه است؛ همچنین  از دیگر مزایای این لیزر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زمان نقاهت کوتاه پس از لیزر درمانی
  • مناسب برای تمام نواحی پوست
  • مناسب برای انواع پوست 
  • تاثیر بالا در مدت زمان کوتاه
  • درد بسیار کم و قابل تحمل

لیزر کردن با لیزر الکس شامل چه مواردی است؟

مهم است که قبل از انجام لیزر تعیین و تایید شود که این نوع لیزر برای رنگ پوست، ضایعه و... شما تأثیرگذار است. سپس باید در طول جلسه درمان بیمار از محافظ چشم استفاده کند. سپس لیزر با قرار دادن یک هندپیس روی سطح پوست و فعال کردن آن شروع می‌شود. برای رفع موهای زائد با لیزر الکس خنک‌کننده سطح پوست در تمام مراحل اعمال می‌شود. 

برخی از لیزرها دارای دستگاه های خنک کننده داخلی هستند. در چند روز اول پس از درمان با لیزر، باید مراقب بود تا از شستشوی ناحیه یا استفاده از پاک‌کننده‌های ساینده پوست و اسکراب‌ها خودداری کرد.

سخن آخر

لیزر الکس بسته به کاربرد آن می‌تواند انرژی پالسی یا پیوسته تولید کند. افراد با استفاده از لیزر الکس می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شده و بسیاری از مشکلاتی که در پوست و موهایشان وجود دارد را از بین ببرند. در انتها شایان ذکر است که استفاده از لیزر الکس از مزیت‌ها و ویژگی‌های مثبتی نسبت به سایر دستگاه‌های لیزر  برخوردار است که آن را محبوب و پرکاربرد کرده است. ما در این نوشتار مزایا، کاربردها و‌... لیزر الکس را مورد بررسی قرار دادیم و شما را با لیزر الکساندرایت که به الکس معروف است، آشنا کردیم.

سعی کنید در انتخاب یک مجموعه برای کار لیزر به نکات گفته شده توجه کنید و مکانی را انتخاب کنید که از بهداشت آن اطمینان داشته باشید. زیرا اگر از نظر بهداشتی مناسب نباشد ممکن است باعث انتقال امراض پوستی شود.

بهترین سالن زیبایی در تهران را بشناسید.