آراستن موها سبب زیبا و شیک‌تر نشان دادن استایل بانوان می‌شود و در جلوه بخشیدن به صورت نیز تاثیر دارد. شنیون مو یکی از روش‌های آرایش مو به صورت پیچیده، خاص و مجلسی است. شنیون مو از گذشته تا به حال در تمامی کشورها رواج داشته و امروزه به صورت تخصصی‌تر صورت می‌گیرد. این روش آرایش مو بر اساس اندازه موها، سلیقه آرایشگر یا مشتری، رنگ مو، حجم مو و... در سبک‌ها و مدل‌های متفاوت انجام می‌شود. اگر شما هم مشتاق شده‌‌اید که اطلاعات بیشتری در رابطه با این روش آراستن موها کسب کنید، پس در ادامه این مقاله از آرایشگاه زیبایی لاویسا با ما همراه باشید.

انواع شینیون مو


انواع مختلفی از مدل شینیون مو وجود دارد و هر روزه نیز تعدادی مدل جدید به این طیف افزوده می‌شوند. هیچ چهارچوب، قاعده و قانون خاصی در رابطه با شینیون مو وجود نداشته و همه چیز کاملا بسته به سلیقه و خلاقیت آرایشگر و مشتری دارد. اما به طور کلی از انواع شینیون مو می‌توان به شینیون باز و نیمه باز، اروپایی، حرارتی، فرانسوی، خطی یا کاغذی، بافت، شینیون با پروتز گرد، مواج، با تور، شینیون عروس و... اشاره کرد. 

 در واقع شینیون یک هنر نیز به حساب می‌آید و به تجربه و تخصص نیاز داشته و جلوه زیبا و گیرایی به مو می‌دهد. این هنر، نا محدود است چراکه روز به روز مدل‌های مختلفی افزوده می‌شود و هر آرایشگر بر اساس تجربه، خلاقیت، مهارت و‌‌‌... می‌تواند از ترکیب و ادغام مدل‌های مختلف، مدلی جدید اجرا کند؛ همچنین اینکه این هنر آراستن مو تا حدی وابسته به مد هم هست و در دوره‌های مختلف برخی مدل‌ها محبوب شده و حتی ترند سال نیز می‌شوند.

ابزار‌های مورد نیاز برای شنیون مو

سنجاق و گیره مو، تور، اسپری فیکس، مو مصنوعی‌، گل سر، تل و.‌‌‌.. از جمله ابزار‌هایی هستند که یک آرایشگر یا به اصطلاح شینیون کار برای شنیون موهای مشتری‌های خود بکار می‌گیرد. با استفاده از این ابزار می‌توان کمک کرد تا موها دیر تر حالت خود را از دست بدهند و زیبایی و‌هارمونی خاصی نیز به موها  ببخشند. بابلیس، بیگودی، سشوار، اتو مو، تافت، چسب و موس مو، سنجاق سر، گل سر و... از دیگر ابزار‌هایی هستند که در شنیون مو مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

هرچه یک آرایشگر ماهر باشد، در این روش آراستن مو از سنجاق‌های کمتری استفاده می‌کند و به گونه‌ای از آن‌ها استفاده می‌کند که سنجاق‌ها در دید نباشند تا کار تمیزی ارائه دهد. با این تفاسیر، حجم مو، اندازه و نوع مو، سلیقه مشتری و شنیون کار و... از جمله عواملی هستند که تعیین می‌کنند برای یک شنیون تمیز و زیبا باید از چه ابزاری استفاده کرد.

بهترین سالن برای شینیون در تهران


همانطور که میدانید امروزه مراکز زیادی چه به صورت خصوصی و چه به صورت سالن ارائه خدمات آرایشی میدهند ولی باید دقت داشته باشید برای اینکار مرکزی را انتخاب کنید که از کادر با تجربه برخوردار باشد. اگر در تهران دنبال یک مرکز معتبر میگردید لاویسا با کادری با تجربه و محیطی بهراشتی آماده ارائه خدمات برای شما عزیزان در تهران میباشد. 

سخن آخر

شنیون مو برای همه سنین و تقریبا هر اندازه مو امکان پذیر بوده و به همین دلیل در سراسر جهان طرفداران بسیاری هم دارد. این روش آراستن موها از گذشته تا به حال تغییرات فراوانی داشته و روز به روز نیز مدل‌های جدید و خاص به مدل‌های گسترده این هنر افزوده می‌شوند. 

شنیون یکی از متنوع‌ترین و در حال حاضر رایج‌ترین روش آراستن مو است که به تجربه، خلاقیت، مهارت، سلیقه و... نیاز دارد تا مورد توجه قرار بگیرد. زمان انجام کار، ابزار مورد استفاده، مدل شنیون، تمیزی کار و.‌. از جمله عواملی هستند که در هزینه شنیون مو تاثیر دارند و به همین دلیل تعرفه این روش آراستن مو کاملا متغیر است‌ ما نیز در این نوشتار کوتاه اطلاعاتی را پیرامون شنیون مو و انواع آن ارائه دادیم.