امروز آمده ایم تا هر آنچه که لازم است درباره سامبره و انواع رنگ سامبره مو بدانید را خدمتتان عرض کنیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. قطعا شما نیز این روز ها خیلی زیاد نام سامبره، آمبره و یا بالیاژ را شنیده اید و مایل هستید تفاوت این رنگ مو ها را با رنگ های معمولی و قدیمی بدانید. باید خدمتتان عرض کنیم که سامبره همان آمبره ی ملایم تر است؛

روش سامبره مو

 در این روش رنگ ریشه ی مو عوض نمی شود و ساقه ی مو ی تنها یک و یا دو درجه روشن تر می شود . در گذشته ی نه چندان دور که هیچ کدام از این روش ها نبود و افراد برای فهمیدن تفاوت آن ها لازم نبود که ساعت ها فکر کنند. اگر شما نیز بعد از شنیدن نام این رنگ ها برای چند دقیقه به فکر فرو می روید با ما همراه باشید تا با یک دیگر بررسی کنیم تفاوت سامبره، آمبره و بالیاژ در چیست؟ 

لازم به ذکر است که در آمبره مو که قبلا آموزش دادیم سه تا چهار درجه روشن تر می شود پس ما با آمبره موهای روشن تری خواهیم داشت. در رنگ بالیاژ شما می توانید به راحتی از هر قسمتی که خواستید مو های خود را روشن کنید و تا پایان مو ها آن را ادامه دهید اما سامبره به گونه است که ریشه ی مو تیره و نوک آن ها در روشن ترین‌ ممکن است.

سامبره برای چه کسانی مناسب است؟


آیا تا به حال به این فکر کرده اید که سامبره برای چه کسانی مناسب است و یا این که من هم می توانم سامبره انجام دهم یا خیر. شایان به ذکر است که هر کسی که موی بلندی دارد می تواند سامبره کند چون که تنالیته ی رنگ فوق العاده ای ایجاد می شود اما اگر مو های کوتاهی دارید بهتر است آمبره را امتحان کنید‌ . در بخش های بعد درباره ویژگی های بهترین سامبره صحبت خواهیم کرد پس ادامه ی این مطلب را از دست ندهید.

چگونه سامبره کنیم

اگر به دنبال بهترین سامبره هستید و می خواهید یک کار تمیز داشته باشید بهتر است که به نکات زیادی توجه کنید. شما می‌ توانید با روش های مختلفی هم چون دکلره، کرم روشن کننده و یا هر روش دیگری مو های خود را دکلره کنید و به پایه برسانید؛ بعد از این که مو ها به پایه رسیدند باید آن ها را تمیز بشویید .

 اگر از رنگ مو های خود راضی هستید می توانید همان را به عنوان ریشه نگه دارید اما اگر مو های سفید دارید می توانید ریشه ی موهای خود را رنگ کنید. در مرحله ی بعد نوبت باید به دنبال یک رنگ میانی باشید؛ رنگ میانی باید مقداری روشن تر از ریشه و تیره تر از نوک مو باشد. چنان چه رنگ میانی را انتخاب کردید می توانید به سراغ رنگی دو درجه روشن تر از ریشه بروید. از آن جایی که قرار است یک تنالیته ی آرام و زیبا داشته باشیم این رنگ نباید خیلی از سایه میانی روشن تر باشد مدتی صبر کنید و بعد از آن مو های خود را بشویید.

بهترین رنگ ها برای سامبره کدام اند

 

در این بخش نام تعدادی از این رنگ ها برای شما نام می بریم تا برای رنگ موی خود ایده بگیرید.

  • مشکی و طلایی : چندین سال است که افراد برای این نوع رنگ ها از طلایی و مشکی استفاده می کنند و همان گونه که می دانید تضاد این دو رنگ در سر ترکیب فوق العاده ای روی سر شما ایجاد می کند.
  • رنگ کاراملی: اگر موهای مجعدی دارید از رنگ های کاراملی غافل نشوید این رنگ می تواند ظاهر فوق العاده ای به مو های شما ببخشد.
  • قهوه ای روشن و بلوند روشن: اگر قصد دارید یک ظاهری متفاوت تری با همیشه داشته باشید این بار این رنگ را امتحان کنید.
  • بلوند در قسمت های جلویی مو: قطعا این روز ها بر روی سر خیلی از خانم های جوان این رنگ را دیده اید و این رنگ مو حداقل برای چند لحظه چشم شما را به خود خیره کرده است. 
  • مشکی و نقره ای: به جرات می‌توان گفت یکی از جدیدترین و جذاب ترین رنگ ها برای سامبره ترکیب رنگ مشکی و نقره ای است.

نکات مهم در حفظ سامبره

باید خدمتتان عرض کنیم که در حین دکلره کردن مو مقدار زیادی از پروتئین و آب خود را از دست می دهد و زبر می شود پس بعد از سامبره به هیچ عنوان استفاده از نرم کننده را پشت گوش نیندازید.  بهتر است که استفاده از روغن هایی مثل روغن آرگان، روغن نارگیل و ماسک مو را به روتین موهای خود اضافه  کنید. وقت آن رسیده است که با اتو مو و سشوار خداحافظی کنید و به هیچ وجه با آب داغ مو های خود نشویید چون که بعد از حمام موهایتان خشک تر می شوند. لازم است بدانید که کلر موجود در آب استخر و یا شوری موی آب دریا نیز برای موهای سامبره شما مضر است.

بهترین سامبره چه خصوصیاتی دارد

قطعا اولین و بارز ترین خصوصیت یک سامبره ی خوب رنگ و تمیزی کار است اما اصلی ترین خصوصیت یک سامبره ی خوب این است که در حین دکلره کردن مو آسیبی نبنید. متاسفانه برخی آرایشگر ها و افرادی که در این کار مبتدی هستند برای این که به آن رنگ مد نظر خود برسند به مو آسیب می زنند و آن وقت شما باید مدت زیادی صرف ترمیم موهای آسیب دیده ی خود کنید. با توجه به این مسئله حواستان باشد که مو های خود را به هر جایی نسپارید و حتما برای رنگ کردن مو های خود به سالن های معتبر و کار بلد بروید. شما می‌ توانید برای پیدا کردن یک آرایشگر کار بلد مثل کادر مجموعه زیبایی لاویسا از راه های مختلفی اقدام کنید .