حتما تا به حال اسم هایلایت و رنگ مو را شنیده‌اید. آیا تفاوت هایلایت مو و رنگ مو را می‌دانید؟ این مدل‌ها هر دو از موادی ساخته شده‌اند که برای رنگ‌آمیزی مو مورد استفاده قرار می‌گیرند و طی فرآیندی باعث تغییر رنگ مو‌های شما می‌شوند، ولی تفاوت‌های زیادی بین هایلایت و رنگ مو وجود دارد که باعث تمایز آن‌ها از یک‌دیگر می‌شود. در ادامه این مطلب از سالن زیبایی لاویسا به بررسی تفاوت‌های این دو نوع رنگ کردن مو خواهیم پرداخت. 

رنگ مو و هایلایت مو چه تفاوتی دارند؟

رنگ مو تاثیر زیادی در تعیین میزان جذابیت افراد دارد و امروزه تقریبا همه افراد می‌دانند که رنگ کردن مو چگونه روی زیبایی‌شان تاثیر می‌گذارد. در واقع باید دانست، چه رنگی باعث زیبایی و جذابیت صورت افراد مختلف می‌شود و در نهایت آن رنگ را به عنوان رنگ مو انتخاب کرد. امروزه مشاهده می‌شود که خانم‌ها علاقه زیادی به رنگ موی روشن و بلوند دارند. هایلایت کردن مو‌ها یکی از روش‌های رنگ کردن مو است. آیا می‌دانید هایلایت کردن مو‌ها چه تفاوتی با رنگ کردن ساده مو دارد؟ اولین تفاوتی که میان این دو رنگ وجود دارد این است که شما در رنگ کردن معمولی مو می‌توانید هر رنگ دلخواهی را روی مو‌های‌تان اعمال کنید. 

رنگ مو

 

رنگ مو ساده یکی از روش‌های رنگ کردن مو است که در آن کل مو‌ها را می‌توانید به صورت یک‌جا رنگ کنید؛ همچنین یکی از قابلیت‌های بسیار مهم رنگ مو ساده این است که می‌توانید رنگ‌های مختلفی را برای رنگ موی خود انتخاب کنید. از جمله رنگ‌های پر طرف‌دار امروزی شامل رنگ‌های نسکافه‌ای، زیتونی، بلوند، نسکافه‌ای دودی، عسلی، عسلی زیتونی، کاراملی، دودی، تنباکویی، فندقی، مسی، شرابی، خاکستری، مرواریدی و... می‌شود. شما می‌توانید رنگ کردن مو با رنگ مو ساده را به راحتی در خانه نیز انجام دهید.

 رنگ موی ساده در بازار  و در برند‌های مختلف عرضه می‌شود و درجه‌بندی شده است. درجه‌بندی این نوع رنگ از ۱ تا ۱۰ است و درجه ۱ تیره‌کننده مو و درجه ۱۰ روشن‌کننده است. شما می‌توانید مو‌های خود را تیره، روشن یا به صورت متوسط رنگ کنید که نه تیرگی زیادی داشته باشد و نه بیش از حد روشن باشد؛ همچنین شما می‌توانید به صورت ترکیبی از رنگ مو‌های ساده استفاده کنید. یعنی آن‌ها را ترکیب کنید و رنگ مورد علاقه‌تان حاصل شود. در رنگ مو ساده تنوع رنگی زیاد است. 

هایلایت مو

 

هایلایت مو نیز یکی دیگر از روش‌های رنگ کردن مو‌ها است. هایلایت مو یکی از روش‌های نو و امروزی برای رنگ کردن مو‌ها محسوب می‌شود. شاید از خود بپرسید که اصلا هایلایت کردن مو به چه معنا است؟ هایلایت مو روشی از رنگ کردن مو است که در آن بیش‌تر از رنگ‌های روشن استفاده می‌کنند و در میان رنگ تیره مو، رگه‌هایی از مو به رنگ طلایی در‌می‌آید. البته رنگ رگه‌های مو را خودتان نیز می‌توانید انتخاب کنید؛ ولی رگه‌های طلایی رنگ در میان مو‌های مشکی ترکیبی فوق‌العاده خواهد بود.

در واقع هایلایت کردن مو کمی به مش مو شبیه است؛ ولی نمی‌توان گفت که هر دو نوع یکسانی دارند. در این نوع روش رنگ کردن مو باید دقت زیادی صرف شود و با نظم خاصی رنگ روشن روی مو‌های شما زده شود. هایلایت کردن مو با دو روش انجام می‌شود. یکی از روش‌ها به وسیله کلاه است و دیگری با استفاده از فویل بوده که مو‌های شما رنگ می‌شود. انتخاب روش برای هایلایت کردن مو‌های شما را آرایشگر‌تان با توجه به مقدار و نوع موی شما تعیین می‌کند که با فویل یا کلاه انجام شود.

اگر آرایش‌گر شما تشخیص دهد که رنگ کردن با کلاه برای مو‌های شما مناسب است، کلاهی با منافذ به روی سر شما می‌پوشاند و از داخل منافذ رگه‌های مو را بیرون کشیده و سپس رنگ می‌کند. اگر هم فویل را برای رنگ کردن مو‌های‌تان انتخاب کند، دسته‌هایی از مو‌های‌تان را داخل فویل رنگ‌‌آمیزی می‌کند. اگر مو‌های بلندی دارید، باید بگوییم که هایلایت کردن مو‌های بلند جذابیت خاصی دارد پس آن را امتحان کنید. برای اینکه مو‌های خود را هایلایت کنید لازم است تا به یک سالن زیبایی مراجعه کنید که از لحاظ تجربه و کیفیت کار حرف اول را بزند. ما به شما سالن زیبایی لاویسا را پیشنهاد می‌کنیم. 

سخن پایانی

رنگ کردن مو یکی از انواع پیرایه‌هایی است که باید به آن دقت زیادی داشته باشید. شما برای اینکه مو‌های خود را به زیبایی در مدل‌های مختلف رنگ کنید باید یا خودتان تجارب کافی را در این زمینه داشته باشید یا از کسی که در این زمینه تجربه کافی را دارد کمک بگیرید تا نتیجه مو‌هایی با رنگی منحصر‌به‌فرد داشته باشید. رنگ کردن مو با مدل‌های مختلفی که امروزه دیده می‌شود به دقت بیش‌تری نیاز دارد تا رنگ موی شما خراب نشود و بالا‌ترین کیفیت را داشته باشد. پیشنهاد می‌شود برای رنگ کردن مو‌های‌تان با انواع مدل‌ها به مراکز معتبر و با مهارت مراجعه کنید. یکی از سالن‌های زیبایی که کادر آن در زمینه آرایش‌گری مهارت بالایی دارد، سالن زیبایی لاویسا است.