کراتین مو یکی از روش‌هایی است که در صاف کردن موها کاربرد دارد.‌ شاید در گذشته روشی وجود نداشت که موها صاف شوند و آرزوی محالی بود؛ اما امروزه روش‌های مختلفی برای صافی مو به صورت موقت یا دائم وجود دارد که یکی از آنها استفاده از مواد کراتین است. به دلیل اهمیت این موضوع و اینکه اکثر افراد به این روش روی می‌آورند تا موهای لختی داشته باشند، مطلب امروز را به بهترین مارک کراتین مو اختصاص دادیم؛ در ادامه آموزش های سالن زیبایی لاویسا همراه ما باشید. 

کراتین پرایم بیوتانیکس برزیلی

کراتین مو پرایم بیوتانیکس برزیلی یکی از مارک‌هایی است که بسیار باکیفیت بوده و استفاده از آن ۹۰ درصد به موها صافی می‌دهد. رنگ مواد آن بنفش است و برای انواع موها کاربرد دارد. با استفاده از آن موهایتان حالت شلاقی پیدا کرده و وزی موی شما از بین می‌رود. همزمان با صافی مو، تارهای مو را مانند ریباندینگ مو ضخیم می‌کند. این مواد بدون فرمالدئید و بدون گاز و بو است. از ویژگی‌های آن می‌توان به فیلرساز، پروتئینه مو و احیای بسیار بالای مو اشاره کرد. این کراتین مو ۱۰۰ درصد ارگانیک است و برای موهای بچه‌ها و خانم‌های باردار کاربرد دارد.

کراتین اف جی زد FG


کراتین اف جی زد FG یکی دیگر از بهترین مارک‌های موجود در بازار است که کاملا ارگانیک و طبیعی بوده و تولید کشور برزیل است. مدت ماندگاری این مواد یک سال است. این محصول به موها صافی ۱۰۰ درصد می‌دهد و ۵۰ تا ۶۰ درصد موها را احیا می‌کند؛ همچنین دارای آمینواسیدهای ترمیم کننده و تغذیه کننده است و موهای خشک را تغذیه می‌کند و به ترمیم موهای آسیب دیده می‌پردازد. حجم این مواد ۱۰۰۰ میلی‌لیتر بوده و حاوی پروتئین جلبک دریایی و پروتئین و کلاژن است. برای صافی و رفع وزی در موهای طبیعی و رنگ کرده کاربرد دارد.‌ این کراتین بو، گاز و فرمالدئید ندارد. 

نانو ژل فلوراکتیو Floractive

مواد کراتین مذکور تولید کشور برزیل است. برای موهای ضخیم و طبیعی کاربرد دارد و تا ۱۰۰ درصد صافی دارد. حجم آن ۱۰۰۰ میلی‌لیتر بوده و برای صاف کردن فرترین و ضخیم‌ترین موها مناسب است. این محصول قابل ترکیب نیست و قرنطینه، بو و گاز ندارد؛ اما در ترکیب خود، املاح قدرتمندی دارد و مواد آن قوی‌تر از نانو پلاستیک است و بالای یک سال ماندگاری دارد. 

 بهترین کراتین مو چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین کراتین مو باید دارای ویژگی‌هایی باشد که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر هستند: 


  • کراتین خوب باید ماندگاری بالا و بدون فرمالدئید باشد. در صورتی که در مواد آن فرمالدئید وجود دارد باید مقدار آن به میزان بسیار پایینی باشد. 
  • کراتین خوب باید به گونه‌ای باشد که برای انواع موها کاربرد داشته باشد و مواد مغذی مانند روغن آرگان و روغن‌های مفید دیگر در ترکیب خود داشته باشد.
  • این مواد باید از ماندگاری بسیار بالا و آبرسانی مناسبی برخوردار باشد. 
  • بهترین مواد کراتینه به موها آسیب نمی‌رساند.
  • این مواد باید موها را نرم و احیا کنند و وزی مو را از بین ببرند و با استفاده از آن موها کاملا صاف و یکدست شوند.

سخن پایانی

یکی از روش‌هایی که امروزه برای صاف کردن موهای وز کاربرد دارد، کراتین است. اگر چه کراتین به طور طبیعی در موهای همه افراد وجود دارد اما مقدار آن برای موهای فر کمتر است. ما در مطلب امروز چند مورد از بهترین مارک‌های کراتین مو را خدمت شما معرفی کردیم. در صورتی که تمایل دارید با مارک‌های بیشتری آشنا شوید به این سایت مراجعه کنید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.