آرایش صورت و رسیدگی به آن یکی از فرآیند‌هایی است که با انجامش حس خوبی به شما منتقل می‌شود. درست است که امروزه عروس‌هایی را می‌بینیم که به دنبال انتخاب بهترین آرایش صورت هستند و نوع آرایش برای‌شان اهمیت بالایی دارد. ولی به این نکته توجه داشته باشید که برای انتخاب بهترین آرایش صورت، حتما نباید تازه عروس باشید؛ بلکه شما برای اینکه آرایش روزانه خود را انجام دهید، نیاز دارید تا یک آرایش متناسب با فرم صورت برای خود انتخاب کنید.

معرفی بهترین آرایش صورت برای فرم‌های مختلف صورت

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که آرایش‌های روزانه‌تان اهمیت زیادی برای شما دارد و می‌خواهید یک آرایش محبوب داشته باشید، یا اگر دارید به بهترین روز زندگی خود یعنی روز عروسی خود نزدیک می‌شوید و دغدغه انتخاب یک آرایش فوق‌العاده را دارید نگران نباشید. ما در این بخش به انتخاب بهترین نوع آرایش با سبکی نو برای انواع فرم‌های صورت می‌پردازیم تا بتوانید آرایش دلخواه خود را انتخاب کنید‌ .اولین قدم برای انتخاب بهترین آرایش صورت این است که فرم صورت خود را تشخیص دهید. برای اینکه فرم صورت خود را تشخیص دهید، می‌توانید از تصویر درج شده در زیر کمک بگیرید که انواع فرم‌های صورت در آن واضح است. 

پس از اینکه فرم صورت خود را شناختید، باید آرایش متناسب با صورت‌تان را انتخاب کنید. به طور کلی آرایش برای انواع صورت با تغییر در زدن کانتور انجام می‌شود. ما در ادامه همه انواع آرایش برای انواع فرم‌های صورت را به شما معرفی می‌کنیم تا به کمک این مطالب از سالن زیبایی لاویسا بتوانید یک آرایش منحصر‌به‌فرد داشته باشید. 


آرایش صورت بیضی شکل

 

در صورت‌های بیضی شکل شما باید فرم بیضی صورت خود را کم‌تر کنید. در این فرم صورت برای اینکه بینی باریک‌‌تری داشته باشید باید پس از زدن کرم پودر، با کانتور برنز دو خط موازی در دو طرف بینی خود بکشید. حال باید از شقیقه تا به سمت گوش را نیز کانتور برنز بزنید تا برای صورت شما نمایی پهن ایجاد کند. در مرحله بعد نوبت به هایلایت کردن می‌‌رسد. شما باید استخوان ابرو، کمان کوپید، پل بینی، چانه و پیشانی را با استفاده از هایلایت روشن‌تر کنید. پیشنهاد می‌کنیم تا برای آرایش ابرو‌های‌تان، حالت کمانی و بلند برای ابرو‌ها ایجاد کنید. تمامی آرایش‌ها برای این فرم صورت مناسب هستند، ولی سعی کنید از غلیظ کردن آرایش در این نوع صورت خودداری کنید تا حالت بهتری داشته باشد. 

آرایش فرم صورت الماسی شکل

در صورت‌های الماسی شکل شما می‌توانید با به حداقل رساندن زاویه‌های صورت خود یک آرایش با جذابیت بالا داشته باشید. برای این امر شما باید قسمت بالای پیشانی، زیر استخوان گونه‌ها و چانه خود را با یک برنزه کننده کانتور بزنید. در مرحله بعد باید زیر چشم و امتداد خط فک برجسته‌تر شوند. برای برجسته کردن زیر چشم و امتداد خط فک باید روی آن‌ها را با یک هایلایتر روشن‌تر کانتور کنید. حال باید رنگ رژگونه خود را انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای صورت الماسی از رژگونه‌ای با رنگ هلویی یا زردآلویی استفاده کنید. با زدن یک سایه نقره‌ای یا دودی به روی چشم‌های‌تان جذابیت آرایش شما چند برابر خواهد شد. پیشنهاد می‌کنیم برای لب‌های‌تان از یک رنگ ملایم استفاده کنید.

آرایش فرم صورت مربعی شکل 

برای آرایش صورت‌هایی با فرم مربعی باید قلقی بلد باشید که بتوانید زوایای صورت را کمی نرم کنید. برای همین امر باید زوایای خط فک و پیشانی خود را به حداقل برسانید. برای اینکه زاویه‌های صورت‌تان کم‌تر شود باید با استفاده از یک کانتور برنزه در کناره‌های پیشانی، زیر استخوان چانه و زیر استخوان‌های گونه‌تان سایه ایجاد کنید. حال باید با یک هایلایتر روشن در وسط پیشانیو پایین تیغه‌های بینی خودبرآمدگی ایجاد کنید. برای رژگونه می‌توانید رنگ دلخواه به سلیقه خود انتخاب کنید. با زدن سایه‌ای ملایم مثل گلبهی، قهوه‌ای کم‌رنگ، هلویی و... و همچنین یک خط چشم نازک آرایشی منحصر‌به‌فرد داشته باشید. 

آرایش فرم صورت گرد

 

در صورت‌های گرد باید حالت گردی صورت را به حداقل ممکن برسانید و صورت خود را طوری کانتورکنید که صورت شما حالتی کشیده داشته باشد. برای این امر لازم است تا روی شقیقه‌ها، زیر خط فک و خط رویش مو را با زدن کانتور برنز، تیره کنید. حال باید قسمت بالای استخوان گونه را با زدن هایلایتر روشن برجسته کنید.
همچنین قسمت مرکزی پیشانی، زیر چشم‌ها، زیر استخوان چانه و قسمت استخوانی بینی که به پل بینی معروف است را با زدن هایلایتر روشن‌تر و برجسته‌تر کنید. این موارد کمک می‌کنند تا صورت شما لاغر و کشیده به نظر برسد. باید به رنگ رژگونه و سایه خود دقت زیادی داشته باشید و از رنگ‌های تیره  استفاده کنید؛ چرا که رنگ‌های روشن باعث برجسته‌تر شدن و افزایش گردی صورت می‌شوند. سعی کنید برای آرایش ابرو‌های‌تان زاویه ایجاد کنید تا آرایش‌تان زییا‌تر و جذاب‌تر شود. 

آرایش فرم صورت قلبی شکل

اولین و مهم‌ترین نکته در آرایش صورت با فرم قلبی این است که شما باید در آرایش چشم‌های‌تان از رنگ‌های جیغ و غلیظ استفاده کنید؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود که رنگ‌هایی از جمله گلبهی و قهوه‌ای ملایم را انتخاب کنید. برای آرایش ابرو‌ها در این فرم صورت باید سعی کنید تا حد ممکن از زاویه ابرو‌ها بکاهید. کانتور فرم صورت قلبی که یکی از مهم‌ترین بخش‌های آرایش در این نوع فرم صورت است نیاز به دقت بالایی دارد. 

شما باید طوری صورت خود را کانتور کنید که حالت برجستگی گونه‌های‌تان را کم‌تر کنید. برای این کار باید پیشانی، زیر گونه‌ها و خط فکرا کانتور تیره بزنید. سپس زیر ابرو‌ها، بالای لب‌ها، روی استخوان بینی و روی چانه را هایلایتر روشن بزنید. برای زدن رژگونه باید از فاصله دو انگشت تا بینی شروع به زدن رژگونه کنید و تا قبل از رسیدن به گوش زدن رژگونه را به پایان برسانید. بهتر است رنگ رژگونه شما ملایم باشد. 

سخن پایانی

یک آرایش بی نقص و منحصر‌به‌فرد نیازمند داشتن تجربه است. اگر به هر دلیلی نمی‌توانید برای آرایش‌های روزانه خود از خانه خارج شوید، می‌توانید از روش‌های گفته شده در بالا استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید هر روزه یک آرایش با جذابیت بالا و رعایت تکنیک‌های آرایشی داشته باشید، می‌توانید به سالن زیبایی لاویسا مراجعه کنید؛ همچنین این سالن زیبایی خدمات زیادی را ارائه می‌کند که همگی با رعایت نکات بهداشتی و رعایت تکنیک‌های آرایشی انجام می‌شود.