برای اینکه یک آرایش جذاب داشته باشید، نیاز است تا شیوه‌هایی را در آرایش خود به کار ببرید و حرفه‌ای صورت خود را آرایش کنید. برای این امر باید به نوع صورت و رنگ پوست صورت خود توجه زیادی داشته باشید و تمامی تکنیک‌ها را برای آرایش انواع صورت بلد باشید. یکی از دغدغه‌های خانم‌های امروزی آرایش کردن پوست‌های روشن است. شما باید یک سری قلق‌ها و تکنیک‌ها برای انجام آرایش صورت‌های روشن بلد باشید تا در نهایت آرایش شما نهایت جذابیت را داشته باشد. پوست روشن دارای کمی سردی است، پس باید بکوشید در آرایش خود این سردی و بی‌روحی را از بین ببرید و از رنگ‌های زیبایی که سردی را از بین می‌برند استفاده کنید. 

نکات قابل توجه در آرایش پوست روشن

امروزه خانم‌های زیادی را مشاهده می‌کنیم که آرزوی آنان داشتن پوستی سفید و شاداب است. پوست‌های سفید اغلب طرفداران زیادی دارند. یکی از دغدغه‌های افراد دارای پوست‌های روشن، روش آرایش کردن صورت‌شان است. این افراد در هنگام آرایش به مشکلاتی بر‌می‌خورند که ما در این بخش به بررسی انتخاب‌ رنگ‌ها برای پوست روشن خواهیم پرداخت.

میکاپ پوست‌های روشن

 

میکاپ از بخش‌های اصلی یک آرایش است و می‌توان گفت چون میکاپ زیر‌‌سازی آرایش شما محسوب می‌شود باید به میکاپ توجه زیادی داشت. پیشنهاد می‌کنیم تا در میکاپ پوست‌های روشن از پرایمر استفاده کنید تا عمر آرایش به بالا‌ترین حد ممکن برسد؛ سپس باید از یک ضدآفتاب رنگی یا بی‌رنگ به دلخواه روی پوست خود بزنید. اگر ضد‌آفتاب شما رنگی باشد بهتر است؛ زیرا کمی سفیدی پوست شما را خنثی و طبیعی‌تر خواهد کرد. حال باید اجازه دهید که ضد آفتاب به‌طور کامل روی‌ پوست بنشیند که تقریبا به اندازه ۲ تا ۳ دقیقه طول می‌کشد‌. 

حال نوبت زدن کرم‌ پودر مخصوص پوست روشن است‌. انتخاب یک کرم‌پودر مناسب برای پوست‌های روشن همیشه با مشکل مواجه بوده است. برای اینکه یک کرم پودر مناسب را انتخاب کنید، باید توجه داشته باشید که رنگ کرم پودر نباید بیش از حد سفید یا بیش از حد تیره باشد. تقریبا رنگ کرم پودر، متوسط رو به تیره باشد، بهتر است. سعی کنید کرم پودری را انتخاب کنید که رنگ آن به رنگ‌های صورتی کم‌رنگ نزدیک باشد. اگر کرم پودر انتخابی شما به رنگ هلویی نیز نزدیک باشد محشر می‌شود. 

نکته بسیار مهم این است که اصلا نباید کرم پودر شما با رنگ گردن‌تان تضاد داشته باشد و کاملا باید مطابق با رنگ گردن باشد، حداقل می‌توانیدکرم پودری انتخاب کنید که تفاوت چندانی با رنگ گردن‌تان نداشته باشد. در نهایت نیز می‌توانید کمی از کرم پودر را روی گردن خود بزنید. حال باید کرم پودر خود را به صورت ضربه‌ای به روی پوست صورت و گردن بزنید و اجازه دهید تا کاملا جذب پوست شود. حال اگر می‌خواهید تا حالت براق پوست خود را از بین برده و یک حالت مات به پوست خود بدهید، باید از یک پنکیک دو درجه تیره‌تر از رنگ پوست روی کرم پودر بزنید.‌

زدن سایه مناسب برای پوست‌های روشن

افرادی که پوست‌های تیره‌تری دارند، می‌توانند به راحتی از هر رنگی به دلخواه به عنوان سایه استفاده کنند. اما پوست شما چون روشن است باید طوری سایه بزنید که حالت طبیعی پوست‌تان از بین نرود و رنگ‌هایی خنثی و طبیعی را برای سایه‌ چشم‌تان استفاده کنید. رنگ سایه‌ چشم‌های‌تان به رنگ چشم‌های‌تان وابستگی ندارد و با توجه به این فقط باید از رنگ لباس‌تان برای انتخاب سایه مورد نظر استفاده کنید. اگر نمی‌توانید رنگ سایه‌تان را با رنگ لباس‌تان مطابقت دهید، باید از رنگ‌های روشن طبیعی و ملیح مثل صورتی کم‌رنگ، قهوه‌ای کم‌رنگ، بنفش کم‌رنگ و... استفاده کنید. 

توجه داشته باشید که اگر از رنگ‌هایی مثل آبی یا زرد برای سایه استفاده کنید، صورت شما را غیر طبیعی نشان می‌دهد، پس سعی کنید از این رنگ‌ها برای سایه انتخاب نکنید؛ همچنین می‌توانید ترکیبی از چند رنگ را برای زدن سایه انتخاب کنید، البته توجه داشته باشید که باید از یک رنگ استفاده کنید و از روشن‌ترین رنگ تا تیره‌ترین همان رنگ را روی چشمان خود نمایان کنید. مثلا می‌توانید از رنگ بنفش روشن به عنوان زیر ساخت سایه استفاده کنید و آن را با رنگ بنفش تیره ترکیب کنید.

پس از اینکه یک سایه جذاب را برای آرایش خود انتخاب کردید، نوبت به کشیدن خط چشم می‌رسد. ما پیشنهاد می‌کنیم تا یک خط چشم نازک و زیبا روی چشمان خود بکشید. حتما به این نکته توجه داشته باشید که اگر خط چشم مشکی را برای کشیدن خط چشم انتخاب کرده‌اید، باید خیلی نازک و محو آن را بکشید و از کشیدن خط چشم به دور چشم پرهیز کنید. یعنی باید خط چشم را روی پلک بالا و گوشه چشم بکشید و سعی کنید لبه‌های آن را محو کنید. اگر خط چشم انتخابی شما رنگی به جز مشکی است محدودیتی ندارید و می‌توانید به دلخواه خود خط چشم بکشید. 

ریمل مناسب پوست‌های روشن


برای زدن ریمل فقط از رنگ‌ مشکی استفاده کنید و همچنین می‌توانید رنگ‌هایی همچون سرمه‌ای و قهوه‌ای را نیز انتخاب کنید. ولی از زدن ریمل‌های روشن بپرهیزید.

زدن رژگونه و رژ لب مناسب برای پوست‌های روشن

از دیگر بخش‌های اصلی یک آرایش زدن رژگونه و رژ لب است. در واقع شما با انتخاب یک رژ لب و رژگونه با رنگی زیبا و مناسب آرایش خود را تکمیل خواهید کرد. برای اینکه آرایش شما به بهترین شکل ممکن کامل شود، باید یک رنگ مناسب را برای رژلب و رژگونه خود انتخاب کنید. پیشنهاد می‌شود تا رنگ رژلب و رژگونه خود را هم‌رنگ انتخاب کنید، به‌طوری‌که هر دوی آن‌ها با یک‌دیگر مطابقت داشته باشند. 

ولی باید توجه داشته باشید که اگر برای زدن رژلب از رنگ‌های شاد و رنگی استفاده می‌کنید، باید رنگ رژگونه را کم‌رنگ‌تراز آن انتخاب کنید. حال اگر برعکس برای زدن رژگونه از رنگ‌های شاد استفاده می‌کنیدباید رنگ رژلب شما کم‌رنگ‌تر باشد. پیشنهاد ما این است که از رنگ گلبهی پر‌رنگ برای رژلب و رنگ گلبهی کم‌رنگ برای رژگونه استفاده کنید و از انتخاب رنگ‌های جیغ پرهیز کنید. 

سخن پایانی 

اگر می‌خواهید یک میکاپ آن‌چنانی یا حتی یک آرایش ساده داشته باشید، نیاز است تمامی تکنیک‌ها را برای خلق کردن یک آرایش جذاب بلد باشید. آرایش کردن پوست‌های روشن آن هم برای اولین بار و بدون داشتن تجربه کاری بسیار سخت و دشوار است. اگر پوستی روشن دارید و نیاز دارید تا آرایش‌های روزانه خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، می‌توانید به سالن زیبایی لاویسا مراجعه کنید تا یک آرایش منحصر به‌فرد را تجربه کنید.