لاک زدن یکی از سرگرمی‌ها و کار مورد علاقه بانوان است. در برخی از مواقع مانند دوش گرفتن، ظرف شستن و... مشاهده می‌کنیم که در بعضی قسمت‌ها لاک‌ پاک شده است و همین امر سبب می‌شود که از زیبایی ناخن و لاک کاسته شود. برای اینکه موفق شوید تا مدت زمان زیادی لاک را روی ناخن‌هایتان نگهدارید بدون اینکه حتی ذره‌های از آن پاک شود می‌بایست مراحلی را پیش از لاک زدن طی کنید‌.

با مطالب آموزشی سالن زیبایی لاویسا همراه باشید.

باقی‌مانده لاک قبلی را کاملا از روی ناخن‌‌هایتان پاک کنید

برخی از خانم‌ها آثار و بقایای لاک قبلی را از روی ناخن‌هایشان پاک نمی‌کنند. لاک زدن از روی باقی‌مانده لاک قبلی سبب می‌شود که ماندگاری و دوام لاک شما کاهش یابد. حتما پیش از اینکه از لاک جدید استفاده کنید، مطمئن شوید که اثرات لاک قبلی را با استفاده از لاک پاک‌کن پاک کرده‌اید. علاوه بر این وجود قسمت‌های لاکی باعث می‌شود که لاک شما به صورت یکدست و صاف روی ناخن‌تان ننشیند و زیبایی خود را از دست بدهد.

سعی کنید لاک خود را به صورت لایه نازک بزنید

برخی از افراد تصور می‌کنند که هرچقدر لاک خود را ضخیم‌تری بزنند ماندگاری آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. اما این تصور کاملا اشتباه است. در واقع هر چقدر شما لایه‌ای که می‌زنید نازک‌تر باشد قطعاً ماندگاری لاک بیشتر خواهد شد. لایه‌های ضخیم به راحتی خشک نمی‌شوند و حتی پس از خشک شدن با کوچک‌ترین ضربه یا شستشو کنده می‌شوند.

مطمئن شوید لاک‌تان خشک شده است

به طور معمول خشک شدن لاک حدود ۵ الی ۸ دقیقا زمان می‌خواهد. یکی از رایج‌ترین اشتباهات خانم‌ها این است که به محض مشاهده خشک شدن لاک، دستان خود را تکان می‌دهند‌. توجه داشته باشید که خشک شدن به معنای سفت شدن لاک نیست‌. برخی مواقع رویه لاک خشک می‌شود اما درون آن هنوز خشک نشده است.

 به همین دلیل با کوچک‌ترین حرکت، از قسمت‌های مختلف پاک می‌شود. آیا می‌دانستید که شستن دستانتان بلافاصله پس از خشک شدن لاک، سبب می‌شود که خاصیت چسبندگی لاک تا حد چشمگیری کاهش یابد؟ حداقل زمان میان خشک شدن لاک‌تان و شستن دستان‌تان باید حدود 30 دقیقه الی ۱ ساعت باشد.

مطالب پیشنهادی: تفاوت‌های هایلایت و رنگ مو چیست؟

استفاده از لاک بی‌رنگ


قطعاً برند و کیفیت لاک شما نقش بسزایی در ماندگاری آن دارد. اما ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید‌ که دستان خود را مدام حرکت می‌دهید. در این صورت حتی اگر برند لاک‌تان هم خوب باشد، ممکن است لاکی که در لبه‌های ناخن‌تان وجود دارد پاک شود.

 برای جلوگیری از بروز چنین مشکل می‌توانید از لاک‌های بی‌رنگ استفاده کنید. در ابتدا لاک مورد نظر خود را زده و پس از اینکه از خشک شدن آن مطمئن شدید، لاک بی‌رنگ را از روی لاک اولیه بزنید. به این صورت ماندگاری لاک شما چند برابر افزایش می‌یابد‌.

سخن پایانی

پاک شدن لاک یکی از بزرگ‌ترین معضلات خانم‌ها به شمار می‌آید. اگر می‌خواهید از پاک شدن لاک‌تان جلوگیری کنید می‌توانید با رعایت مطالب بالا در این امر موفق شوید. اگر انجام این مراحل برای شما دشوار است می‌توانید از دستکش کمک بگیرید. پوشیدن دستکش کمک زیادی در جلوگیری از پاک شدن لاک می‌کند.