رنگ مو یکی از روش‌های پرطرفدار برای افزایش زیبایی ظاهری است و امروزه با استفاده از تکنیک‌های مختلفی انجام می‌شود. یکی از تکنیک‌های رنگ مو بالیاژ مو است که در سال‌های اخیر محبوبیت بالایی پیدا کرده است. در ادامه این مقاله از مجموعه زیبایی لاویسا به بررسی بیشتر بالیاژ مو و نکات مربوط به این تکنیک خواهیم پرداخت.


بالیاژ مو (Balayage) چیست؟

تکنیک بالیاژ یا Balayage از کشور فرانسه آغاز شد و سپس در سراسر جهان به یک تکنیک مورد علاقه برای رنگ مو تبدیل شد، به گونه‌ای که روش بالیاژ مو به ملکه رنگ‌ها شهرت پیدا کرده است. 

بالیاژ مو روشی است که استایلیست‌ها برای هایلایت کردن مو از آن استفاده می‌کنند و برای انجام این کار نیز از ابزار مخصوص به ویژه براش ‌های ظریف استفاده می‌کنند.

به محض اینکه کلمه رنگ کردن مو به میان می‌آید ممکن است افراد بسیاری به یاد فویل و انواع اسپری‌ها و صرف زمان‌های طولانی برای عمل رنگ کردن بیافتند. اما در روش بالیاژ از فویل و اسپری استفاده نمی‌شود.

مزایای روش بالیاژ مو


در بالیاژ به جای فویل می‌توان از نوارهای نخی استفاده کرد که در نهایت نتیجه کار به صورت یک هایلایت مات نمایان می‌شود. اما هنگام استفاده از فویل رنگ‌ها عمیق‌تر دیده می‌شوند، علت این موضوع این است که به هنگام استفاده از فویل از گرما نیز استفاده می‌شود. هر دو این روش‌ها را در صورتی که مسلط باشید می‌توانید در منزل انجام دهید اما برای داشتن یک نتیجه عالی و زیبا مراجعه به یک سالن زیبایی حرفه‌ای توصیه می‌شود.


تفاوت بالیاژ و آمبره

آمبره نیز یکی دیگر از تکنیک‌های رنگ مو می‌باشد که با روش بالیاژ متفاوت است، در بالیاژ از یک رنگ مو و در آمبره از دو رنگ موی متفاوت استفاده می‌شود. در تکنیک بالیاژ پیرایشگر بعضی از بخش‌های مو را روشن می‌کند و در نهایت یک حالت یکپارچه ایجاد می‌شود اما در آمبره قسمت بالای سر تیره ‌و به نزدیک شدن به پایین موها از شدت تیرگی کاسته شده و موها روشن‌تر می‌شوند.


انجام بالیاژ مو برای چه کسانی مناسب است؟


در روش بالیاژ حالتی چند بعدی در موها ایجاد می‌شود و رنگ‌های بلوند در این روش طرفداران زیادی دارند. استفاده از تکنیک بالیاژ برای انواع موها امکان‌پذیر است اما ممکن است بهترین روش برای تمام موها نباشد. باید به این نکته توجه داشت که موها حالت‌های مختلفی دارند، یعنی ممکن است فر، حالت‌دار، صاف و یا مجعد باشد. بالیاژ نیز در هر کدام از این حالت‌ها نمای متفاوتی ایجاد می‌کند، نکته قابل توجه در تکنیک بالیاژ این است که این روش در موهای صاف نسبت به سایر حالت‌های مو زیبایی بیشتری دارد.

حال اگر شما موهای فر داشته باشید در مرحله اول می‌توانید اقدام به صاف کردن موها و سپس از روش بالیاژ برای رنگ کردن موها استفاده کنید.


مراقبت‌های لازم برای بالیاژ مو

پیش از آنکه اقدام به انجام بالیاژ مو کنید بهتر است موها را در بهترین حالت قرار دهید. یعنی اگر در انتهای موهای خود خرابی وجود دارد بهتر است نوک گیری کرده و تمام بخش‌های مو سالم باشد تا رنگ بر روی موها جلوه بیشتر و بهتری پیدا کند. 

پس از انجام بالیاژ نیز در زمان‌های تعیین شده برای ترمیم مجددا به آرایشگر مراجعه کنید و همچنین از شامپو و نرم کننده مناسب باید استفاده کرد. البته مدت زمان ترمیم هر شخصی متفاوت و با توجه به نوع شامپو و نرم کننده و زمان شستشوی موها تعیین می‌شود. 

برای سالم نگه داشتن ساقه و ریشه موها نیز می‌توانید با مشورت گرفتن از یک پزشک متخصص پوست و مو از مکمل‌های غذایی استفاده کنید.

به یک مجموعه مناسب مراجعه کنید


همانطور که میدانید مو یکی از مهمترین نقش ها را در زیبایی شما دارد. پس دقت داشته باشید اگر قصد انجام کاری مثل همین بالیاژ که راجع به آن صحبت شد را دارید حتما با تحقیق و مشاوره یک مرکز خوب و با تجربه را انتخاب کنید تا مشکلات جبران ناپذیری برای موهای شما اتفاق نیوفتد . 

اگر نیاز به مشاوره و انجام بالیاژ و یا ... دارید، مجموعه سالن زیبایی لاویسا با کادری مجرب در خدمات شماست تا شما را برای بهترین انتخاب و بهترین بازدهی راهنمایی کند. پس همین حالا تماس بگیرید.


نتیجه

این روش هایلایت با ظاهری طبیعی فقط برای موهای بور نیست، بلکه در واقع روی تمام سایه‌های مو استفاده می‌شود تا بعد نرم و لطیف به آن اضافه شود.

البته، تغییراتی در اولویت‌های کاربرد وجود دارد: مثلا برخی رنگ‌سازها موها را جدا نمی‌کنند، در حالی که برخی دیگر موها را با تکه‌های پنبه‌ای جدا می‌کنند و برخی دیگر ترجیح می‌دهند از فویل به عنوان تقسیم‌کننده استفاده کنند. تفاوت های ظریف کاربردی وجود دارد که نتایج کمی متفاوت ایجاد می کند، اما دلیل اصلی محبوبیت بالیاژ این است که به رنگ گرایان اجازه می دهد تا موهایی را که می خواهند برجسته کنند، انتخاب کنند. با توجه به قرارگیری سفارشی و طبیعی، بالیاژ همچنین اجازه می دهد تا شکل رشد نرم تری داشته باشد.