کشیدن خط چشم یکی از حساس‌ترین مراحل آرایش است‌. خط چشم باید با دقت زیادی کشیده شود تا در هر دو چشم با یک‌دیگر قرینه باشند. امروزه انواع مختلفی از خط چشم برای آرایش چشم‌ها استفاده می‌شود. به طور کلی ما چهار نوع خط چشم داریم خط چشم مدادی، خط چشم مایع، خط چشم ژله‌ای و خط چشم پودری.

با آموزش های سالن زیبایی لاویسا همراه باشید.

خط چشم مدادی


خط چشم مدادی در بین افراد از محبوبیت بالایی برخوردار است. خیلی از بانوان برای کشیدن خط چشم، از مداد خط چشم استفاده می‌کنند. این نوع خط چشم به راحتی قابل پاک کردن است و همچنین می‌توان از آن برای آرایش داخل چشم نیز استفاده کرد. خط چشم‌های مدادی نسبت به سایر خط چشم‌ها از معایب کم‌تری برخوردار هستند. 

اگر شما نیز جزء افراد مبتدی هستید و هنوز نمی‌توانید به صورت حرفه‌ای خط چشم بکشید ما به شما خط چشم از نوع مدادی را معرفی می‌کنیم. خط چشم مدادی را باید پیش از کشیدن بتراشید تا یک نمای زیبا به چشم‌هایتان ببخشند. البته از این خط چشم توقع نداشته باشید که در بلند مدت روی چشم‌هایتان بماند و پاک نشود.

خط چشم مایع
برای کشیدن خط چشم مایع باید تمام حواس خود را جمع کنید. معمولاً افرادی که در زمینه کشیدن خط چشم حرفه‌ای شده‌اند از خط چشم مایع استفاده می‌کنند. خط چشم مایع به راحتی از روی پوست پاک نمی‌شود و حتی در حین پاک کردن اطراف پوست را نیز سیاه می‌کند. با استفاده از خط چشم مایع می‌توانید به راحتی یک خط چشم ظریف و زیبا روی چشمان خود بکشید. 

آیا تاکنون نام خط چشم ماژیکی را شنیده‌اید؟ خط چشم ماژیکی نیز از جمله خط چشم‌های مایع است که از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار است. اگر مبتدی هستید اما دوست دارید به‌جای خط چشم مدادی از مایع استفاده کنید به شما خط چشم ماژیکی را معرفی می‌کنیم. 

خط چشم ژله‌ای


خط چشم ژله‌ای در مقایسه با سایر خط چشم‌ها از مرغوبیت بالایی را دارا است. کشیدن خط چشم با استفاده از خط چشم ژله‌ای بسیار آسان و سریع است‌. شکل ظاهری این خط چشم چندان بی‌شباهت به خط چشم مایع نیست اما مواد سازنده آن‌ها به کلی با یکدیگر متفاوت است.

خط چشم ژله‌ای غلیظ و چسبنده است و به همین علت پس از گذشت چند ساعت روی پوست اطراف چشم شما پخش نمی‌شود. برخی از افراد به دلیل اینکه دارای پوست حساس هستند، به سایر خط چشم‌ها حساسیت دارند. افرادی که پوست‌شان حساس است بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانند از این نوع خط چشم استفاده کنند. 

خط چشم پودری

خط چشم پودری حدود یک سالی است که وارد دنیای لوازم آرایشی شده و به همین دلیل هنوز برخی از افراد با آن آشنایی ندارند. با استفاده از خط چشم پودری به راحتی می‌توانید انواع مختلفی از خط چشم‌های نازک یا کلفت را روی پلک خود بکشید. این خط چشم علاوه بر پلک، قابل استفاده در زیر چشم نیز هست.

سخن پایانی

اگرچه عملکرد خط چشم‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است اما در حقیقت این بستگی به خودتان دارد که چطور آن‌ها را روی چشمانتان بکشید و باعث زیبایی چشمانتان شوید. خط چشم به راحتی می‌تواند در شکل ظاهری چشمان شما تاثیر بسیار زیادی بگذارد پس حتما در خرید خود دقت نمایید.