بسیاری از بانوان که دارای موهای بلند و کوتاه هستند همواره با کمک روسری موهای خود را می‌بندند که بسته به اندازه مو و سلیقه افراد این مدل‌ها تنوع بسیار زیادی پیدا کرده است. انواع بستن مو با روسری وجود دارد که هر فرد متناسب با سلیقه و پوشش خود مدل آن را انتخاب می‌کند تا زیباتر دیده شود. امروزه در کل بستن و آرایش مو با وسایلی مانند هدبند، باندانا، روسری و دستمال‌سر بسیار ترند شده است؛ زیرا با کمک آنها می‌توان مدل‌های متنوعی را برای موهای خود استفاده کرد و از زیبایی آنها لذت برد. 

با آموزش های سالن زیبایی لاویسا همراه باشید.

معرفی بهترین مدل بستن مو با روسری


همان گونه که در بالا هم گفتیم مدل‌های متنوعی وجود دارد که در آنها همواره از روسری برای بستن موها استفاده می‌کنند. از این مدل‌های متنوع می‌توان موارد زیر را نام برد: 

  • بستن با روسری به روش گوجه‌ای
  • مدل گوجه‌ای کلاسیک
  • مدل دم اسبی پایین
  • نیمه گوجه‌ای
  • مدل پوشش کامل سر
  • مدل وینتیج
  • مدل بافت با روسری
  • مدل بافت دم اسبی
  • مدل دم اسبی پیچ خورده

مدل‌های بسیار دیگری هم وجود دارند که شما می‌توانید با استفاده از روسری موهای خود را تزیین نمایید تا زیباتر دیده شود. این روش بستن موها در میان بانوان خارجی هم بسیار مرسوم بوده و برای جلوه دادن به موهای خود از آنها استفاده می‌کنند. هنگام انتخاب مدل مناسب برای بستن مو با روسری همواره باید به اندازه و رنگ موهای خود هم توجه کنید تا بتوانید بهترین مدل را انتخاب کرده و موهایی خاص داشته باشید. 

مطلب پیشنهادی: بهترین آرایش برای پوست‌های روشن

نحوه استفاده از روسری برای بستن مو


نحوه استفاده از روسری برای بستن مو بسته به مدلی که شما انتخاب می‌کنید دارد. مثلا برای مدل دم اسبی باید موهای خود را با کمک بابلیس موج‌دار کنید و آنها را با کش مو محکم ببندید و سپس روسری را دور موهای خود بسته و وسط روسری را زیر دم اسبی قرار دهید و انتهای روسری را بالای دم اسبی بگذارید و آن را دور دم اسبی بپیچید. برای بستن گوجه‌ای با کمک کش، موهای خود را جمع کرده و حالت گوجه‌ای ببندید و سپس با روسری دور آن را بسته تا بهتر دیده شود؛ البته روش گوجه‌ای کلاسیک هم بدین صورت بسته می‌شود.

در مدل بافت نیز روسری را به همراه مو می‌بافند که ظاهر زیبایی به موها می‌بخشد. در هر روش بستن مو با روسری باید به گونه‌ای روسری را روی موها قرار داد که هم حالت مو به راحتی مشخص باشد و هم روسری زیبایی آن را دو چندان کند. بستن مو با روسری نیاز به مهارت ندارد و تنها با دیدن مدل می‌توانید به آسانی موهای خود را با آن مدل تزیین کنید و لذت ببرید. 

سخن پایانی

برای مهمانی‌ها و مجالس می‌توان از روش بستن مو با روسری استفاده کرد که همواره ظاهر جذابی به موها می‌بخشد و کمک می‌کند تا شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن آماده شوید و موهای خود را حالت دهید. با انتخاب روسری متناسب می‌توان بهترین حالت را به مو داد که البته سایز روسری را باید متناسب با اندازه موها انتخاب کرد.