اگر دنبال بهترین رنگ مو مناسب موهای خودتان میگردید در این مقاله از سالن زیبایی لاویسا تا پایان همراه باشید تا شما را برای بهترین انتخاب کمک کنیم تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

برای شروع باید بدانید، رنگ پوست شما برای انتخاب رنگ موی مناسب کافی نیست. ته رنگ پوست، رنگ چشم‌ها، رنگ‌هایی که موهایتان باید منعکس شود، و همچنین هدف رنگ مو، از دیگر عواملی هستند که باید قبل از انتخاب یک سایه از نمودار رنگ مو در نظر گرفته شوند.



از نمودار رنگ مو صرف نظر کنید.

(ابتدا یک هدف تعیین کنید)

زمانی که تصمیم گرفتید موهای خود را رنگ کنید، کار بعدی که باید انجام دهید این است که یک هدف برای رنگ موی خود تعیین کنید. از خود بپرسید که چرا می خواهید موهای خود را رنگ کنید و چگونه می خواهید این کار را انجام دهید.


تصمیم رنگ کردن موهای شما ممکن است به هر یک از این دلایل باشد:


شما رنگ موهای روشن تری می خواهید

موهای روشن تر به معنای سفید شدن است که بیشتر به معنای آسیب احتمالی است. در این مورد، بسیار مهم است که فرآیند سفید کردن و نحوه مراقبت از موهای خود را پس از این فرآیند بدانید. اگر به فکر بلوند کردن موهایتان هستید، پیشنهاد میکنیم پست ما را در مورد سفید کننده مو بخوانید.


شما موهای تیره تر می خواهید

از آنجایی که اکثر ایرانی ها مو در محدوده استاندارد رنگ موی مشکی تا قهوه‌ای تیره دارند، بعید است که بخواهید موهای خود را تیره کنید، مگر اینکه موهایتان با سایه روشن رنگ شده باشد. در این مورد،با توجه به جنس مو و رنگ شدگی قبلی با یک آرایشگر مشورت کنید تا زمان مناسب برای رنگ کردن مجدد موهایتان را بدانید.


شما می خواهید رنگ طبیعی موهای خود را تقویت کنید

در حالی که رنگ موی سراسری محو می شود، رنگ موهای طبیعی شما نیز برای مبارزه با تیرگی نیاز به تقویت گاه به گاه دارد. دو درجه روشن تر شدن یا بیلی لایت (یعنی هایلایت های بسیار ملایم) راه هایی برای افزایش رنگ موهای فعلی شما هستند.


شما می خواهید موهای خاکستری را بپوشانید

موهای خاکستری را می توان به طور کامل با یک رنگ موی دائمی پوشاند تا با بقیه سر شما مطابقت داشته باشد، یا می توان آنها را با رنگ موی موقت آغشته کرد و آنها را مانند هایلایت در برابر موهای تیره تر نشان داد.


شما می خواهید با رنگ های هایلایت مو آزمایش کنید

هایلایت یک راه عالی برای عمق بخشیدن به موهای صاف است. مدل‌های رنگ موی هایلایت از رگه‌های قرمز و آبی پررنگ گرفته تا رنگ طبیعی از هایلایت‌های بلوند کاراملی، لایت‌های بلوند عسلی و بیبی لایت طلایی (رشته‌های بسیار نازک موهای برجسته) متغیر است.


ایده های رنگ مو را پیدا کنید که با هدف شما مطابقت دارد


لایه‌های پوستی که در زیر اپیدرم پنهان شده‌اند، رنگی «گرم» یا «خنک» به پوست شما می‌دهند. یک تصور غلط رایج وجود دارد که رنگ پوست روشن دارای ته رنگ سرد و افراد تیره دارای ته رنگ گرم است. خب، حقیقت این است که همه رنگ‌های پوست می‌توانند رنگی گرم، سرد یا خنثی داشته باشند. اگر پوست شما صورتی به نظر می رسد ته رنگ پوست شما سرد است. اگر در جواهرات طلا و نقره به یک اندازه خوب به نظر می رسید، ممکن است ته رنگی خنثی داشته باشید.


تست اسکین UNDERTONE را انجام دهید تا متوجه شوید که آیا شما سرد، گرم یا خنثی هستید.


ما از کلمه رنگ چهره استفاده نمی کنیم زیرا یافتن سایه مناسب برای هر رنگ پوست در هر درخت رنگ مو آسان است. شما باید سایه ای را از جدول رنگ مو انتخاب کنید که ته رنگ شما را خنثی کند. بنابراین، اگر رنگ موی سرد دارید، باید سایه گرم رنگ موی انتخابی خود را پیدا کنید. اگر خنثی هستید، می‌توانید هر رنگ مویی را انتخاب کنید، زیرا هم رنگ‌های سرد و هم رنگ‌های گرم برای شما عالی به نظر می‌رسند.



نمودار رنگ مو بلوند برای رنگ پوست گرم

رنگ موهای بلوند سرد برای رنگ پوست گرم شامل بلوند شامپاینی، بلوند خاکستری و بلوند توت فرنگی است.



ایده های رنگ مو بلوند برای رنگ پوست های سرد


رنگ موهای بلوند گرم برای رنگ پوست سرد شامل بلوند طلایی، بلوند عسلی و کاراملی است.


نمودار رنگ مو قهوه ای برای رنگ پوست گرم

رنگ موهای قهوه ای سرد برای پوست های گرم شامل قهوه ای خاکستری، قهوه ای شکلاتی و اسپرسو می باشد.



ایده های رنگ مو قهوه ای برای رنگ پوست های سرد


رنگ موهای قهوه ای گرم برای رنگ پوست های سرد عبارتند از: ماهاگونی، شاه بلوطی و قهوه ای کره ای.


نمودار رنگ مو قرمز برای رنگ پوست گرم

رنگ موهای قرمز سرد برای رنگ پوست گرم شامل شرابی، گیلاسی و مخملی قرمز پررنگ است.


نمودار رنگ مو قرمز برای رنگ پوست سرد

رنگ موهای قرمز گرم برای رنگ پوست سرد شامل زنجبیل، مسی و قهوه ای است.

 

اگر همچنان سردرگم هستید میتوانید با مشاوران متخصص سالن زیبایی لاویسا در ارتباط باشید تا شما را برای یک انتخاب خوب و همچنین خدمات زیبایی مناسب راهنمایی کنند.