بدون شک بانوان برای تغییر در موهای خود اولین ایده‌ای که به ذهنشان می‌رسد، رنگ کردن موها است؛ زیرا با رنگ کردن مو صورت جذاب‌تر و شاداب‌تر از قبل به نظر می‌رسد. اگر به رنگ کردن یکدست موهای خود علاقه ندارید، می‌توانید با انواع لایت به موهای خود زیبایی چشم‌گیری ببخشید. هایلایت یکی از انواع روش‌ها است که می‌توان آن را در منزل نیز انجام داد. در این مطلب از سالن زیبایی لاویسا سعی داریم هایلایت مو در خانه را به شما آموزش دهیم.

انواع هایلایت مو در خانه

امروزه روش‌های بسیاری از جمله، هایلایت، بالیاژ، آمبره و... برای رنگ بخشیدن به موها وجود داردکه هر کدام از آن‌ها برای یک نوع خاص از مو مناسب هستند. اگر قصد دارید موهای خود را کمی روشن کنید باید از هایلایت استفاده نمایید. هایلایت به موهای شما جلوه خاصی می‌دهد؛ همچنین قسمتی از موهای شما را روشن‌تر می‌کند. به دو روش می‌توان هایلایت مو را انجام داد که در زیر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 1. هایلایت مو با فویل 
 2. هایلایت مو با کلاه مخصوص

آموزش هایلایت مو با فویل در خانه


یکی از روش‌هایی که برای هایلایت مو در منزل می‌توانید از آن استفاده کنید، هایلایت مو با فویل است‌. در زیر به مراحل هایلایت مو با فویل می‌پردازیم:

 1. در مرحله اول باید رنگ مناسبی انتخاب شود که دو درجه از رنگ پایه شما روشن‌تر باشد؛ زیرا روشن بودن بیش از حد رنگ روی موی سرغیر طبیعی جلوه می‌کند.
 2. در این مرحله باید یک حوله یا کیسه زباله بزرگ به دور شانه‌های خود بپیچید؛ همچنین از دستکش استفاده کنید.
 3. از یک مسواک یا براش بزرگ برای رنگ کردن موها استفاده نمایید. در این مرحله فویل را به شکل مستطیل و به اندازه طول موی خود برش دهید تا موها به طور کامل در فویل جای بگیرند.
 4. اگر فقط موها را کمی روشن‌تر از رنگ موی سر خود رنگ می‌کنید، باید قبل از انجام آن رنگ را روی یک تکه از موهای خود تست کنید تا از نتیجه کار بر روی موهای خود مطمئن شوید. 
 5. در این مرحله با میکس کردن رنگ و اکسیدان طبق دستور‌العمل روی جعبه، رنگ را آماده کنید.
 6. موهای خود را به ۴ بخش مساوی تقسیم نمایید تا رنگ کردن موها راحت‌تر انجام شود.
 7. در این مرحله یک ورقه فویل برش داده شده را زیر یک تکه باریک از موها قرار دهید و ۲ الی ۳ سانتی‌متر از ریشه مو فاصله بگیرید، موها را از همان نقطه تا انتها رنگ کنید و فویل را محکم ببندید.
 8. در این مرحله طبق زمانی که روی جمعه رنگ مو مشخص شده است صبر‌کنید تا موها رنگ واقعی را به خود بگیرند.
 9. بعد از گذشت زمان تعیین شده، موهای خود را با نرم‌کننده ‌حالت دهید؛ سپس موها را آبکشی کنید، به گونه‌ای که هیچ رنگی روی موها باقی نماند. شما می‌توانید نتیجه کار را بعد از سشوار کشیدن موها ببینید.

آموزش هایلایت مو با کلاه در خانه

اگر قصد دارید هایلایت شما به صورت درشت و پراکنده روی مو ایجاد شود باید از کلاه استفاده کنید. در این روش از هایلایت، ابتدا باید موهای خود را تمیز شستشو دهید و آب آن را بگیرید؛ سپس کلاه مخصوص را روی سر قرار داده و آن را در جای خود فیکس کنید. قسمت‌هایی که می‌خواهید هایلایت شود را با ماژیک روی کلاه مشخص کرده و توسط یک قلاب موها را از داخل سوراخ کلاه به بیرون بکشید. 

رنگی که از قبل روی مو تست کرده‌اید را روی موهایی که از کلاه بیرون کشیده‌اید، با فرچه مخصوص بمالید. بعد از اتمام رنگ کردن مو، مطابق با زمان خواسته شده روی جعبه رنگ مو، صبر کنید تا موها رنگ بگیرند. بعد از پایان ساعت مشخص شده، موهای خود را آبکشی کرده و آن را سشوار بکشید تا زیبایی هایلایت شما چند برابر شود.