مانیکور در خانه یکی از کارهایی است که خیلی از ما دوست داریم انجام دهیم؛ چرا که خیلی از اوقات ما خانم‌ها به دلیل مشغله کاری یا داشتن بچه کوچک در خانه شرایط رفتن به آرایشگاه را نداریم و از طرفی دلمان می‌خواهد ناخن‌هایی زیبا داشته باشیم. در مطلب امروز قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه در خانه مانیکور ناخن انجام دهید. اگر شما هم جزو این دسته از خانم‌های علاقمند به مانیکور ناخن هستید، فرصت را از دست ندهید و با این آموزش از سالن زیبایی لاویسا با ما همراه باشید. 

مراحل مانیکور ناخن در خانه


مانیکور ناخن و مراقبت از آن عملی است که نیاز به داشتن اطلاعات و کسب تجربه دارد. شما می‌توانید در خانه طبق مراحلی که در زیر می‌آوریم ناخن‌هایتان را مانیکور کنید. 

مرحله اول: ابزارهای مناسب و ضروری را فراهم کنید.

در این مرحله شما همه وسایل و ابزاری که نیاز دارید را فراهم می‌کنید که عبارتند از:

  • پاک کننده لاک ناخن

● پنبه

●  بافر ناخن

●  ناخن‌گیر و پوشر کوتیکول

● گیره کوتیکول و روغن کوتیکول

●  مرطوب‌کننده دست

●  لاک ناخن بیس

● لاک ناخن دلخواه

● برق ناخن

مرحله دوم: لاک را با پاک کننده لاک ناخن پاک کنید.

در این مرحله لاک ناخن را با پاک کننده غیراستونی و پد پنبه‌ای پاک کنید.

مرحله سوم: ناخن را بگیرید و سوهان بزنید.

برای گرفتن ناخن از ناخن‌گیر استفاده کنید و قسمت‌های زیر آنها را سوهان بکشید و با بافر ناخن کمی ساینده، نوک ناخن را تمیز کنید. بهترین انتخاب ناخن مربعی شکل با لبه‌های گرد یا بیضی است. 

مرحله چهارم: ناخن ها را خیس کنید.

در این مرحله مقداری آب گرم در شیشه‌ای بریزید و کمی شامپو بچه یا یک تمیزکننده ملایم اضافه کنید و سه دقیقه دست‌هایتان را در آب قرار داده و خیس کنید و با برس ناخن، ناخن و پوست اطراف آن را تمیز کنید. با این کار ناخن‌ها نرم و سلول‌های مرده حذف می‌شوند.

مرحله پنجم: از کرم کوتیکول استفاده کنید.

در این مرحله بعد از پاک کردن ناخن از کرم کوتیکول استفاده کنید و آن را روی ناخن ماساژ دهید. بعد از پوشر کوتیکول استفاده کرده و بعد از تمیز کردن کوتیکول، اضافی کرم را از ناخن پاک کنید. در صورت استفاده نکردن از کرم کوتیکول می‌توانید از گیره کوتیکول برای پاک کردن ناخن استفاده کنید.

مرحله ششم: از مرطوب کننده دست استفاده کنید.

از کرم مرطوب کننده غلیظ برای رطوبت‌رسانی به دست استفاده کنید و انگشت و اطراف ناخن را هم مرطوب کنید توصیه می‌شود قبل از این کار دست خود را ۳۰ ثانیه در آب گرم قرار دهید. 

مرحله هفتم: ناخن ها را برای لاک زدن آماده کنید.

اگر از مرطوب‌کننده زیادی استفاده کرده باشید به راحتی روی ناخن لاک نمی‌گیرد برای رفع این مشکل از یک پنبه یا پاک کننده لاک برای پاک کردن ناخن استفاده کنید.

مرحله هشتم: یک لاک بیس نازک بزنید.

در این مرحله از لاک شفاف یا لاک سفید برای پوشش پایه استفاده کنید تا به این ترتیب از لکه دار شدن ناخن جلوگیری کنید.

مرحله نهم: از لاک رویی استفاده کنید.

بعد از خشک شدن پوشش پایه، یک لایه نازک از لاک ناخن دلخواه را به صورت عمودی روی ناخن بکشید و قبل از خشک شدن لایه اول، لایه دوم را نزنید.

مرحله دهم: برق ناخن بزنید.

بعد از خشک شدن لاک ناخن، برق ناخن بزنید تا از ترک خوردن و لایه لایه شدن لاک جلوگیری کنید و در پایان روی دست و ناخن، کمی مرطوب کننده بزنید.

بهترین سالن زیبایی برای مانیکور ناخن


اگر برای شما در خانه این کار سخت است و میخواهید این کار بهتر انجام شود به یک سالن خوب مراجعه کنید. مسلما افراد باتجربه این کار را خیلی بهتر برای شما انجام میدهند.