طراحی و دیزاین ناخن از جمله هنر های به روز آرایشگری ست که هر روز طرفداران آن بیشتر می شود ‌ این حرفه ای جز پردرآمدترین زیر شاخه های آرایشگری است که تنوع زیادی دارد. ما در این مقاله از لاویسا در مورد آموزش طراحی ناخن صحبت می کنیم با ما همراه باشید. 

نحوه طراحی ناخن

 طراحی ناخن از نظر شیوه انجام به دو دسته تقسیم می شود: طراحی ناخن روی ناخن و طراحی بیرون ناخن ، در بعضی مواد و طراحی مانند پودر هایی که برای کشت ناخن مورد استفاده قرار می گیرد می توانیم روی آن را دوباره با مواد دیگر بشوییم.  اولین مرحله ی کاشت ناخن که مراحل آمادگی ناخن مصنوعی قبل از طراحی می باشند از نظر جنس مواد ناخن به دو دسته ژلیش و پودری تقسیم می شود.  

هر دیزاینی قابل استفاده داخل مواد کاشت ناخن نیز می باشد.  این مواد روی ژل ناخن کشیده می شوند معمولا روی  ناخن کاشته شده تاپ شاین یا تاپ کت زده می شود و بعد از آن پودر کرم را روی آن با روش خاص خود می کشند و تاپ کت داخل دستگاه یووی قرار داده می شود . برای این که این  روش به بهترین شکل انجام شود می توانیم آن را دوباره تکرار کنیم.

 انواع دیزاین ناخن

 

از نظر طراحی انواع ناخن وجود دارد که به شکل های مختلف کاشت میشود ادامه این مقاله در مورد انواع دیزاین طرح ناخن صحبت می کنیم با ما همراه باشید.

دیزاین ناخن شوگر افکت که به آن طرح ناخن ولوت و  پودر مخملی هم گفته می‌شود.

دیزاین ماربل یا مرمریت یا مرمری که با هر لباسی به سادگی ست می شود و زیبایی خاصی روی ناخن ها ایجاد می کند‌.

دیزاین خاویاری اکلیلی، به دلیل  دانه دانه نمایش دادن اکلیل ها، خاویاری  نام گذاری شده است. حتماً قبل از انجام هرگونه دیزاین ناخن بعد از بافر ناخن ضد قارچ بزنیم و پس از خشک شدن آن هم از سنگ استفاده کنید.

دیزاین ناخن عروس ، طراحی ناخن عروس برای مجلس به خصوص برای عروس ها و سال عروسی بسیار مفید می باشد.

 دیزاین  ناخن با پودر کرم برای کسانی  که علاقه به لاک های براق دارند مفید می باشد و برای هر رنگ پوستی هم سازگار است.

دیزاین بیبی بومر یا هایلایت،  برای افرادی که بسیار سخت پسند هستند انتخاب  مناسبی است.  طراحی و رنگ بندی بسته به سلیقه و رنگ پوست به مشتریان عرضه می شود.

دیزاین و طراحی و روش حل شدن اکریلیک در آب انجام می شود و به صورت ضربه ای روی ناخن و با حرکت مچ دست انجام می شود‌. دیزاین ناخن با گل خشک،  دیزاین ناخن با گل خشک با انواع گل خشک آماده است که در بازار به صورت آماده به فروش می رسد انجام می شود. برای کسانی که به طراحی های  کلاسیک علاقه دارند انتخاب مناسبی است . 

طراحی ناخن روی لنز، از لنزهای آماده استفاده می‌کنند که داخل آن قرار گرفته و بر روی ناخن انجام می شود. ماندگاری دیزاین طراحی ناخن با لنز از طراحی دیگر کمتر است برای ناخنکاران که می خواهند به کار خود سرعت بدهند و کسانی که در خانه ناخن های خود را طراحی می کنند می‌تواند مورد بسیار مناسبی باشد .

طراحی ناخن پلنگی که از مدل های بسیار پرطرفدار و جذاب است که به سادگی در خانه انجام   ناخن های فوق العاده زیبا و خاصی از آن در می آید برای ایجاد دیزاین ناخن پلنگی ابتدا باید ناخن ها را با یک لایه لاک ناخن روشن  پوشش بدهید.

اجازه بدید تا کاملا خشک شود و استفاده از چند دایره بزرگ با استفاده از قلم داتینگ چند دایره  بزرگ و کوچک به صورت پراکنده روی ناخن بکشید و پس از آن با استفاده از یک قلم موی  باریک مقداری لاک ناخن مشکی خطوطی را در اطراف این دایره ها ایجاد کنید،  طرح پلنگی زیبا و جذابی بر روی ناخن های شما ایجاد  می شود . نیازی نیست این خط های مشکی به هم پیوسته  و کاملاً صاف و یکدست باشد. بعد از خشک شدن کامل طرح ناخن لایک  ناخن بزنید و از این مدل زیبا لذت ببرید.


 اگر می خواهید طرح و دیزاین ناخن های شما فوق العاده شیک و حرفه‌ای باشند می توانید از این مدل طراحی ناخن استفاده کنیم فقط برای طراحی این مدل ناخن باید دقت و ظرافت خاصی را رعایت کنید شما می توانید این طراحی ناخن را روی ناخن های طبیعی هم ایجاد کنید  و هم سطح ناخن را با یک  لاک ناخن طبیعی به رنگ روشن پوشش بدهید و سپس کار طراحی و دیزاین ناخن را شروع کنید‌.  برای ایجاد این طرح ناخن زیبا از قلم مخصوص طراحی ناخن که نوع آن ظریف و باریک می باشد استفاده نمایید.

درآمد طراحی ناخن

 درآمد  طراحی ناخن به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان یک قیمت معین برای همه انواع ناخن مشخص  کرد چرا که ناخن ها انواع  مختلفی دارند با توجه به انواع روش های کاشت ناخن و موادی که مورد استفاده قرار می گیرد و عوامل دیگر این قیمت می تواند متفاوت باشد . افرادی هستند با اینکه سال ها است که در این حوزه فعالیت دارند درآمد  چندانی نداشته اند و برخی افراد دیگر به درآمد کلان دست یافته اند.  و برخی از عواملی که بر درآمد طراحی ناخن اثر میگذارند در ذیل اشاره می شود:

  • نحوه ارتباط با مشتری
  • رعایت بهداشت و تمیز کار کردن 
  • حرفه ای بودن در کار
  • کار کردن به صورت درصدی با آرایشگاه ها و اجاره میز در آرایشگاه


بهترین سالن طراحی ناخن در تهران


اگر به دنبال یک مجموعه مطمئن و خوب برای طراحی ناخن هستید ما به شما سالن زیبایی لاویسا را با کادر مجرب و با تجربه را معرفی میکنیم.