در این مقاله به آموزش انواع بافت مو می‌پردازیم:

 آموزش بافت مو تیغ ماهی

بافت موی تیغ ماهی را می توانید به صورت نامرتب، براق و مرتب روی موهایتان بزنید. همچنین قسمت پشت یا کناره  مو بافت زده می شود. مراحل بافت موی تیغ ماهی:

  • موهای خود را شانه بزنید و مقداری ژل روی موهای خود بمالید تا بافت موها  خیس شود و اگر میخواهید بافت موهای شما  جذاب و شیک به نظر برسد بهتر از موهای تان را با ژل براق  کنید.
  •  موهایتان را به دو بخش مساوی تقسیم نمایید موهای سمت راست را با کمک دست راست خود نگه دارید و با کمک دست چپ مقداری از موهای سمت چپ را بیرون بیاورید و آن را به داخل موهای راستتان ببرید.
  •  مرحله قبل را برای سمت دیگر موهایتان انجام بدهید و موهای سمت چپ خود را با دست چپ نگهداری و مقداری از موهای سمت راست را از داخل موهای سمت چپ خود ببرید.
  •  دو مرحله قبل را آنقدر تکرار کنید و دو طرف آن را به صورت ضربدری در یکدیگر ببافید تا به انتهای موها برسید، بعد از اینکه بافت مو به پایان رسید انتهای موها را با یک کش به صورت محکم ببندید و به کمک تافت بافت موهایتان را براق و مرتب کنید.


آموزش بافت موی فرانسوی

 

مراحل بافت موی فرانسوی:

 ابتدا موهایتان را مقداری نم دار کنید و سپس آنها را به سمت راست بیاورید، پس از آن مقداری ژل به موهایتان بزنید تا مرتب شوند و حدود پنج سانت از سمت راست جلوی موهای خود را بگیرید و شروع به بافتن موها به صورت فرانسوی کنید. برای بافت موی فرانسوی باید موهای خود را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید و با کمک انگشت خود موهای آن از یکدیگر جدا نمایید و شروع به بافتن موها به صورت معمولی کنید.  لایه مو سمت راست خود را روی لایه وسطی موها بیاورید لایه سمت چپ موها را نیز روی لایه وسطی بیاورید و بافت را  به همین صورت ادامه بدهید.

آموزش بافت موی آفریقایی

 

مدل بافت موی آفریقایی که نیازمند تمرین و مهارت می باشد در ادامه مراحل بافت موی افریقایی را بیان می کنیم:  ابتدا موهای خود  را از وسط به دو قسمت تقسیم نمایید؛  خط فرق سر باید از وسط موهای شما بگذرد و به موازات فرق وسط موهایتان از سمت چپ یا راست  باز کنید. 

 با این کار یک مستطیل باریک را از جلوی سر تا انتها ایجاد کرده اید، هرچه مستطیل ها باریک تر باشند بافت موی شما جذاب تری خواهد بود. برای اینکه موهای طرفین سر با موهای جدا شده تداخل پیدا نکنند می توانید دو طرف مستطیلی را که ایجاد شده با کمک کلیپس مخصوص بافت مو ثابت نگه دارید. ردیف های ایجاد شده بافت آفریقایی باید صاف باشند؛  

مربعی کوچک را از جلوی مستطیل جدا کنید و مربع را به سه دسته تقسیم کنید و یک بافت ساده بر روی موهای خود بزنید. در مرحله بعدی بافت آفریقایی رج  از مو را از زیر بافت ساده برداریم و به رشته وسط اضافه نمایید و دوباره یک بافت ساده بزنید و پس از آن رج دیگری را بردارید و به لایه وسط اضافه کنید و دوباره یک بافت ساده بزنید؛  این کار را تا زمانی که به مرکز سر روی  مستطیل ها بر سید ادامه دهید. وقتی که به انتها رسیدید می توانید قسمت بلند موهای تا را به طور کامل ببافید و انتهای بافت موی خود را نیز با کش ببندید.


بهترین سالن برای بافت مو

انواع متعددی از بافت مو وجود دارد و به شکل های مختلف انجام می‌شود برای بافت موها به آرایشگاه  تخصصی که در انواع بافت مو مهارت دارند مراجعه کنید. بهترین سالن بافت مو برای بافت موهای شما از لوازم باکیفیت استفاده می کند و با مهارت بافت مو را برای شما انجام می دهد.

یک مرکز خوب برای بافت مو انتخاب کنید تا افراد مجرب و با تجربه در این زمینه بهترین شکل برای شما خدمات ارائه کنند. سالن زیبایی لاویسا با کادری مجرب را میتوانید یکی از انتخاب هایی باشد که با خیال راحت مراجعه کنید.