موهای زائد یک واقعیت دوست نداشتنی زندگی هستند و یکی از راه‌های حذف آن‌ها اپیلاسیون است. تا زمانی که شما مراحل اپلاسیون را به درستی دنبال کنید، می‌توانید با خیال راحت موهای زائد خود را برداشته و از نتایج آن برای هفته‌ها لذت ببرید‌. پس اگر که قصد انجام فرآیند اپلاسیون در خانه را دارید، پس در ادامه این نوشتار از سالن زیبایی لاویسا با ما همراه باشید. 

مراحل اپلاسیون

برای انجام اپلاسیون در خانه لازم است تا نکاتی را قبل و بعد از آن رعایت کنید و مراحل این فرآیند را به ترتیب انجام دهید؛ به همین منظور ما در ادامه مراحل اپلاسیون را گام‌به‌گام توضیح داده‌ایم.

مطلب پیشنهادی: لیزر الکس چیست؟

توجه به چرخه قاعدگی

زمانی که پریود هستید اپیلاسیون نکنید؛ چراکه بدن در حال حاضر در دوره دردآوری قرار دارد و لازم نیست که دوره‌های عذاب‌آور بیشتری را پشت سر بگذارد. با این وجود بهتر است تا دو هفته اول سیکل خود صبر کنید.

پرهیز از لایه‌برداری

این ایده خوبی نیست که درست قبل یا بعد  از اپیلاسیون لایه‌برداری کنید؛ چراکه این امر می‌تواند پوست را حساس کند و آن را مستعد درد، آلرژی و سوختگی کند.

اندازه موها

در وهله اول باید به اندازه موهای زائد ناحیه موردنظرتان دقت کنید و در صورت لزوم آن‌ها را کوتاه کنید. برای اپلاسیون لازم است که تنها اندازه موها یک چهارم اینچ باشد. چراکه با موهای کوتاه نمی‌توان ناحیه موردنظر را اپلاسیون و عاری از مو کرد و با موهای بسیار بلند نیز این فرآیند دردناک خواهد شد.

رعایت بهداشت

دست ها و ابزاری که برای اپیلاسیون استفاده می‌کنید را تمیز، ضدعفونی و استریل کنید. این امر بسیار مهم است چراکه اپیلاسیون می‌تواند منجر به بریدگی‌ها و سوختگی‌های کوچکی شود که از طریق آن باکتری‌ها می‌توانند وارد بدن شوند.

پاکسازی پوست

همیشه فرآیند اپیلاسیون خود را با پوست تازه شسته شده شروع کنید. برای از بین بردن هرگونه میکروب، عرق، آرایش، کثیفی و... آن را با یک صابون ملایم بشویید؛ چراکه هر گونهآلودگی روی پوست ایجاد جوش‌های عفونی را افزایش می‌دهد و می‌تواند از چسبیدن موم نیز جلوگیری کند. بعد از پاکسازی نیز  محل را با یک حوله تمیز کاملا خشک کنید.

اپلاسیون


موم کافی را از ظرف بردارید و به آرامی در جهت رویش مو روی پوست خود بمالید و چند ثانیه صبر کنید. سپس، موم را به سرعت در یک حرکت، در جهت مخالف رشد موهایتان، از روی پوست خود بکشید. بلافاصله پوست اپیلاسیون شده را با کف دست خود فشار دهید تا درد آن کاهش یابد. همین روش را برای تمام قسمت‌هایی که می‌خواهید اپیلاسیون کنید، انجام دهید.

مطلب پیشنهادی: بهترین لیزر بدن کدام است؟

سخن آخر

بعد از انجام اپیلاسیون بهتر است تا ناحیه موردنظر را با روغن‌ها و لوسیون‌های مخصوص بعد از اپیلاسیون پاک کنید. سپس دوش با آب ولرم گرفته و به هیچ عنوان محل اپلاسیون شده را با صابون نشویید و فقط با آب آن را تمیز کنید. بعد از حمام نیز حتما از لوسیون و آبرسان مناسب استفاده کرده و لباس آزاد بپوشید. ما در این نوشتار نحوه اپلاسیون کردن را آموزش دادیم و مفید نهایت امیدواریم از مطلب آموزش اپیلاسیون استفاده لازم را برده باشید.