به طور قطع بانوان عاشق زیبایی و جذابیت هستند و می‌توانند با آرایش درست و اصولی صورت، به آن جذابیت دست پیدا کنند. برخی از بانوان نمی‌توانند آرایش طبیعی و زیبایی را روی صورت خود انجام بدهند؛ از این رو در این مطلب سعی داریم آرایش صورت در خانه را به شما آموزش دهیم تا دیگر مجبور به رفتن به آرایشگاه‌ها و پرداخت هزینه‌های گزاف نباشید.

مراحل آموزش آرایش صورت در منزل


آرایش کردن صورت می‌تواند اعتماد به نفس در فرد را افزایش دهد. برای داشتن صورتی زیبا و طبیعی مراحلی در آرایش صورت وجود دارد که باید مرحله به مرحله آن‌ها را رعایت کرد. در این بخش شما را با تمامی مراحل آرایش صورت در خانه آشنا خواهیم نمود.

مطلب پیشنهادی: آموزش هایلایت در خانه

شستن صورت قبل از آرایش

قبل از شروع آرایش، صورت خود را به وسیله پاک‌کننده‌ها تمیز شستشو دهید تا به هنگام آرایش، پوست صورت لایه لایه و غیر طبیعی نشود.

استفاده از مرطوب‌کننده

با استفاده از یک کرم مرطوب‌کننده قبل از آرایش، روتین پوستی خود را تکمیل کنید؛ همچنین وجود رطوبت در سطح پوست باعث می‌شود کرم پودر در قسمت‌های خشک صورت جمع نشود.

استفاده از پرایمر

بعد از زدن کرم مرطوب‌کننده به صورت، از پرایمر به جهت یک لایه محافظ میان پوست صورت و آرایش استفاده کنید و آن را در تمام سطح پوست خود پخش نمایید.

استفاده از کرم‌ پودر

کرم پودر باید متناسب با رنگ پوست و نوع پوست انتخاب شود. به عنوان مثال اگر پوست شما چرب است باید از کرم پودرهای مات استفاده کنید. به هنگام استفاده از کرم پودر آن را در چند نقطه از صورت خود قرار دهید و با یک براش کرم پودر را روی پوست پخش کنید.

استفاده از کانسیلر در قسمت‌های مورد نیاز صورت

کانسیلر یکی از لوازم آرایشی است که برای محو کردن لک‌های صورت و ایجاد شادابی در پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مرحله باید کانسیلر را با کمک یک اسفنج به صورت ضربه‌ای و آرام به پوست صورت خود بزنید. 

پودر فیکس

در این مرحله از آرایش صورت، به کمک یک پودر تثبیت‌کننده، آرایش صورت خود را فیکس و ثابت کنید. به قسمت‌هایی از صورت که احتمال چرب شدن آن‌ها وجود دارد، به وسیله یک براش نرم پودر فیکس بزنید.

استفاده از پودر برنزه‌کننده

پودر برنزه‌کننده را با یک براش نرم و بزرگ روی نوک بینی، استخوان گونه و پیشانی بزنید. این کار باعث درخشش در پوست شما می‌شود.

استفاده از رژگونه

در این مرحله از آرایش به وسیله براش مقدار بسیار کمی از رژگونه را به سیب گونه خود بزنید و آن را به سمت بالا و به سمت گوش خود پخش کنید.

آرایش ابرو

به وسیله یک مداد ابروهای خود را سایه بزنید و به صورت طبیعی آن را پر کرده و با برس ابرو آن را به سمت بالا شانه کنید.

استفاده از خط چشم

در این مرحله بعد از اتمام سایه به پشت چشم و آرایش ابرو، خط چشم نازکی را پشت پلک‌های خود با استفاده از مداد چشم بکشید. ابتدا خط چشم نازکی کشیده و اگر مایل بودید می‌توانید با تکرار این کار، خط چشم را پهن‌تر کنید.

ریمل

ریمل یکی از لوازم و وسایل آرایشی صورت است که زیبایی چشم را با بلند کردن مژه‌ها و پرنشان دادن آن‌ها دو چندان می‌کند. به وسیله اپلیکاتور به ریشه مژه‌ها نزدیک شده و آن را تا نوک مژه بکشید.

آرایش لب‌ها

در این مرحله باید لب‌های خود را به وسیله یک مداد لب نوک تیز آرایش کنید و رژلبی که دوست دارید را روی لب‌های خود بزنید. اگر می‌خواهید لب‌های شماگوشتی به نظربرسد باید مداد لب را کمی خارج از خط لب خود بکشید؛ همچنین برای برجسته نشان دادن لب می‌توانید از برق لب استقاده کنید.

پیشنهادی: آموزش طراحی ناخن در خانه

چند نکته برای آرایش صورت در خانه


 افرادی که مبتدی هستند و در منزل آرایش می‌کنند باید نکات زیر را رعایت کنند:

  1. عدم استفاده از کرم پودر زیاد بر روی پوست
  2. استفاده از لوازم آرایشی در محیطی با نور طبیعی
  3. استفاده از مرطوب‌کننده در صورت داشتن پوست خشک