امروزه از روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی برای زیباتر کردن ظاهر استفاده می‌شود، مو یک بخش مهم و تأثیرگذار در زیبایی زنان و حتی مردان است. یکی از کارهای زیبایی که بر روی موها انجام می‌شود رنگ کردن است، در گذشته این کار بسیار ساده و با ابزارهای ابتدایی انجام می‌شد اما امروزه روش‌های متنوعی برای این کار ابداع شده، که هر کدام ظاهر متفاوتی برای موهای شما ایجاد می‌کند. 

برای اینکه متوجه شوید به کدام سبک علاقه‌مند هستید بهتر است در مورد هر کدام از تکنیک‌های رنگ مو اطلاعات ابتدایی کسب کنید. در این مقاله از مجموعه زیبایی لاویسا به بررسی یکی از روش‌های محبوب رنگ مو یعنی تکنیک آمبره خواهیم پرداخت.


آمبره مو (Omber) چیست؟

آمبره یکی از روش‌های مورد استفاده برای رنگ کردن مو می‌باشد که از کشور فرانسه به سراسر جهان انتقال پیدا کرده است. به طور کلی می‌توان گفت که تکنیک آمبره زیر مجموعه بالیاژ مو که در مقاله مربوطه راجع به آن صحبت کردیم است. در روش آمبره درجه رنگی مو از تیره به روشن تغییر پیدا می‌کند، به طور واضح‌تر می‌توان گفت که در تکنیک آمبره تیرگی شدید از ریشه مو آغاز می‌شود و هر چه به سمت پایین حرکت کنیم از تیرگی کاسته شده و رنگ مو روشن‌تر می‌شود، به گونه‌ای که انتهای مو کاملا روشن است. در روش آمبره مرز تیرگی و روشنی به صورت محسوس قابل مشاهده است.


نکات مهم در مورد آمبره مو

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نسبت به دکلره مو حساسیت فراوانی دارید و تمایل به انجام دکلره نداشته باشید، می‌توانید با خیال راحت از روش آمبره استفاده کنید. 

اگر برای رنگ کردن موهای خود تکنیک آمبره را انتخاب کنید، این امکان برای شما وجود دارد که به صورت همزمان از چند رنگ گرم و سرد استفاده کنید.

برای اینکه نتیجه نهایی رنگ موی شما در تکنیک آمبره رضایت بخش و زیبا باشد، نوع رنگ‌های مورد استفاده بسیار با اهمیت است. یعنی اگر رنگ‌های انتخابی از هماهنگی خوبی برخوردار باشند نتیجه کار نیز مطلوب خواهد بود.


تفاوت آمبره، سامبره و بالیاژ

همانطور که گفته شد امروزه روش‌های مختلفی برای رنگ مو ابداع شده است و ممکن است این سوال برای شما هم پیش بیاید که تکنیک‌های آمبره، سامبره و بالیاژ چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ 

قبل‌تر به این موضوع اشاره کردیم که در روش آمبره مرز بین رنگ‌ها به خوبی قابل مشاهده و تشخیص است، اما در روش سامبره این موضوع وجود ندارد. یعنی مرز مشخصی برای رنگ‌ها تعیین نمی‌شود، اینکه کدام روش بهتر است کاملا به سلیقه شخصی افراد بستگی دارد، اگر علاقه دارید ترکیب رنگ‌ها به صورت منظم و پشت سر هم استفاده شود روش آمبره به شما توصیه می‌شود. 

در تکنیک بالیاژ کل مو به صورت یکدست و مانند روش آمبره رنگ نمی‌شود، بلکه موها به صورت طبیعی و بدون وجود یکپارچگی رنگ می‌شوند و حالتی همچون سایه بر روی برجستگی‌های مو ایجاد می‌شود. 

در روش آمبره باید در موعد‌های مقرر برای ترمیم رنگ موی خود اقدام کنید چرا که رنگ مو از ریشه آغاز می‌شود و بلندتر شدن موها نظم و هماهنگی رنگ موی شما کمتر از قبل می‌شود و برای حفظ زیبایی بهتر است در زمان مناسب اقدام به ترمیم رنگ موی خود کنید. 

کدام روش بهتر است؟

برخی افراد نیز برای بهتر کردن نتیجه از هر سه روش آمبره، سامبره و بالیاژ استفاده می‌کنند.

هر روشی ممکن است برای موهای مختلف متفاوت نتیجه دهد. مثلا روی موی شما آمبره مناسب باشد و روی موی دوست ما بالیاژ زیباتر باشد. اگر نمیدانید کدام روش برای شما بهتر است توصیه می‌شود که برای انجام این کار حتما به افراد متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

در این رابطه میتوانید با مشاوران سالن زیبایی لاویسا نیز در ارتباط باشید.


بهترین سالن زیبایی برای آمبره مو


سالن ها و مجموعه های زیادی هستند که این کار را برای شما انجام میدهند. با توجه به اینکه اگر از مواد مرغوب استفاده نشود و ممکن است به موهای شما خسارات جبران ناپذیری وارد شود حتما جایی را انتخاب کنید که از کیفیت و بهداشت آن اطمینان داشته باشید. و همچنین توسط افراد مجرب این کار انجام شود تا بهترین نتیجه را از آن دریافت کنید. 

سالن زیبایی لاویسا با مجربترین کادر در تهران در خدمات شما است. از ویژگی های این مجموعه این است که میتوانید قبل از اقدام مشاوره و بررسی های لازم را انجام دهید.